Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Penktadienį netoli Žemės praskries futbolo aikštės dydžio asteroidas

lrytas.lt 2015.09.08 13:45

Penktadienį, sausio 3-iąją, netoli Žemės praskries tik praėjusią savaitę atrastas 102 metrų skersmens asteroidas „2013 YL2“.

Penktadienį, sausio 3-iąją, netoli Žemės praskries tik praėjusią savaitę atrastas 102 metrų skersmens asteroidas „2013 YL2“.

Šis kosminis luitas tądien prie Žemės priartės maždaug 1,38 mln. km atstumu (arba apie 3,6 karto toliau nei aplink planetą skrieja Mėnulis). Astronomų vertinimu, Žemei pavojus neiškils – asteroidas planetą turėtų aplenkti saugiu atstumu.

Asteroidas „2013 YL2“ buvo aptiktas gruodžio 23 dieną.

Manoma, kad didesni nei 100 m skersmens asteroidai į Žemę įsirėžia maždaug kas tūkstantį metų. Tokie susidūrimai kelia rimtą grėsmę vietovei, kurioje jie įsirėžia.

Šių metų vasarį Rusijoje, Čeliabinske nukritęs meteoritas, manoma, iš pradžių buvo apie 19 metrų skersmens. Jis sprogo atmosferoje, o didžiausia dalis nukrito Čebarkulio ežere ir išmušė 6 m skersmens skylę.

Didžiausią grėsmę kelia didesni nei kilometro skersmens asteroidai – jie sukeltų pasaulinę katastrofą, dėl kurios pakistų visos Žemės klimatas. Manoma, kad tokiam kosminiam kūnui atsitrenkus į planetos paviršių dulkės apgaubtų visą planetą ir nepraleistų Saulės spindulių. Nukritus temperatūrai masiškai žūtų augalija ir gyvūnija. Jei asteroidas kristų į vandenyną, milžiniška potvynio banga nušluotų didelius žemynų plotus. Klimatas būtų pakeistas šimtmečius.