Mokslas ir IT

2015.02.14 17:32

JAV astronautai įveikė Tarptautinės kosminės stoties gedimą

ELTA, LRT.lt2015.02.14 17:32

NASA astronautai Mikeąas Hopkinsas ir Rickas Mastracchio užbaigė darbus atvirame kosmose ir sugrįžo į Tarptautinę kosminę stotį (TKS). Apie tai gruodžio 21 d. vakare pranešama NASA tinklapyje.

NASA astronautai Mike`as Hopkinsas ir Rickas Mastracchio užbaigė darbus atvirame kosmose ir sugrįžo į Tarptautinę kosminę stotį (TKS). Apie tai gruodžio 21 d. vakare pranešama NASA tinklapyje.

Atvirame kosmose išbuvę penkias valandas 28 minutes, astronautai atjungė sugedusį TKS aušinimo sistemos siurblį, kuris yra šaldytuvo dydžio, ir iškėlė jį. Iš pradžių per pirmąjį išėjimą į kosmosą jie turėjo tik atjungti siurblį nuo sistemos ir parengti atsarginį siurblį. Sugedusįjį demonstruoti planuota pirmadienį, gruodžio 23 dieną. Tačiau astronautai užduotį atliko greičiau nei tikėtasi, ir specialistai iš skrydžio valdymo centro Hiūstone pasiūlė jiems parodyti sugedusį siurblį nelaukiant pirmadienio.

Kaip pastebi NASA, įskaitant šeštadienio darbus, R. Mastracchio atvirajame kosmose išbuvo 43 valandas 58 minutes. M. Hopkinsui tai pirmas išėjimas į beorę erdvę.

Anksčiau skelbta, kad TKS aušinimo sistemos remonto darbai bus atliekami gruodžio 21, 23 ir 25 dienomis. Dabar trečiojo išėjimo į atvirą kosmosą gali nebeprireikti, praneša NASA.

Apie TKS aušinimo sistemos gedimus, dėl kurių astronautams teko atjungti dalį stoties įrangos, buvo paskelbta gruodžio 12 dieną.

Dėl šio gedimo buvo atidėtas lietuviškų palydovų paleidimas į kosmosą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt