Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Iranas: beždžionė sėkmingai sugrįžo į Žemę

BNS 2015.09.08 13:45

Iranas šeštadienį pranešė, kad sėkmingai į Žemę sugrąžinta beždžionė, kuri pabuvojo kosmose per antrą šiemet prieštaringai vertinamos balistinės programos įvykį. Šios programos tikslas – surengti pilotuojamą kosminį skrydį.

Šalies vadovo Hassano Rouhani tinklalapyje president.ir nurodoma, kad buvo paleista raketa nešėja „Pajohesh“ („Tyrimas“) – pirmoji Irano raketa su skystojo kuro varikliais. Pranešime taip pat sakoma, kad beždžionė Fargam („Sėkmę nešanti“) buvo saugiai grąžinta į Žemę.

Prezidentas pasveikino mokslininkus su šia sėkminga misija, nurodoma oficialiosios Irano naujienų agentūros IRNA pranešime, tačiau neatskleidžiama, kada startavo raketa, taip pat nepateikiama jokių kitų detalių.

Iranas dažnai skelbia apie savo proveržius technologijų srityje, kurių negali patvirtinti nepriklausomi šaltiniai. Šiitiška respublika vykdo ambicingą kosminę programą, per kurią planuoja pasiųsti į orbitą astronautą.

Sausį Irane jau kartą buvo į Žemę sugrąžinta viena beždžionė, buvusi iškelta į 120 kilometrų aukštį. Tačiau ta sėkmė buvo ginčytina, nes po gyvūno sugrįžimo buvo parodyta kita beždžionė.

Viename iš dviejų oficialiai paskelbtų nuotraukų rinkinių buvo visiškai kita beždžionė, todėl tarptautiniams ekspertams kilo abejonių, ar tas skrydis iš tikrųjų buvo sėkmingas, kaip pranešė Teheranas.

Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai susirūpinę, kad kosminės programos technologijos Iranui taip pat atveria galimybę sukonstruoti ilgojo nuotolio raketų, kurios potencialiai galėtų nešti branduolines kovines galvutes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi