Mokslas ir IT

2015.02.12 21:38

Seime bus pristatyta pirmoji Lietuvos kosminė misija

BNS 2015.02.12 21:38

Trečiadienį Seimo rūmuose Vilniuje bus pristatyta pirmoji istorijoje Lietuvos kosminė misija.

Trečiadienį Seimo rūmuose Vilniuje bus pristatyta pirmoji istorijoje Lietuvos kosminė misija.

Gruodžio 17 dieną iš NASA skrydžių bazės JAV į Tarptautinę kosminę stotį bus pakelti du pirmieji Lietuvoje sukurti dirbtiniai palydovai – „LitSat-1“ ir „LituanicaSat-1“. Abu palydovai yra dviejų Lietuvos universitetų – Kauno technologijos („LitSat-1“) ir Vilniaus universiteto („LituanicaSat-1“) – kūriniai.

Pirmasis į kosminę orbitą bus paleistas palydovas „LitSat-1“, iškart po jo – „LituanicaSat-1“. Apie vieną kilogramą sveriantys lietuviški palydovai yra mažieji „Cubesat“ tipo palydovai.

„Sėkmingai įvykdytos lietuviškų palydovų misijos realiai priartintų Lietuvą prie tarptautinės sutarties pasirašymo su Europos kosmoso agentūra, sustiprintų bendradarbiavimą su NASA, JAXA ir kitomis kosmoso agentūromis. Šis žingsnis taip pat taptų nenuginčijamu įrodymu, kad mūsų šalies vieta – Europos kosminių valstybių šeimoje“, – Seimo pranešime spaudai cituojamas Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Trečiadienį Lietuvos kosminės misijos projektą taip pat pristatys Kauno technologijos universiteto Mechatronikos mokslo, studijų ir informacijos centro atstovas Algis Karpavičius (palydovo „LitSat-1“ kūrėjų komandos narys), Kauno technologijos universiteto Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto Elektroninių ir matavimo sistemų katedros atstovas Pranas Kuzas (palydovo „LitSat-1“ kūrėjų komandos narys), Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto Informacinių technologijų prodekanas Linas Bukauskas (palydovo „LituanicaSat-1“ kūrėjų komandos narys).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.