Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Maskvoje pristatytas pirmasis Rusijoje sukurtas išmanusis telefonas „YotaPhone“

BNS 2015.09.08 13:45

Pirmasis Rusijoje sukurtas išmanusis telefonas „YotaPhone“ trečiadienį buvo pristatytas Maskvoje, o nuolat veikiantis antrasis ekranas yra unikali jo ypatybė, išskirianti iš daugybės konkurentų.

Pirmasis Rusijoje sukurtas išmanusis telefonas „YotaPhone“ trečiadienį buvo pristatytas Maskvoje, o nuolat veikiantis antrasis ekranas yra unikali jo ypatybė, išskirianti iš daugybės konkurentų.

Telefonas, kuriame naudojama „Google Android“ operacinė sistema ir kuris kainuoja 499 eurus (1 723 litus), šį mėnesį pasirodys Rusijos ir Vokietijos parduotuvių lentynose, o Prancūzijoje, Ispanijoje ir Austrijoje jį bus galima įsigyti internetu.

Šis prietaisas „iš naujo nustato mūsų požiūrį į išmaniuosius telefonus“, sakė jį sukūrusios bendrovės „Yota Devices“ generalinis direktorius Vladas Martynovas, pristatęs šį telefoną vienoje Maskvos šiuolaikinio meno galerijoje.

Be spalvoto lietimui jautraus ekrano, įprasto visiems išmaniesiems telefonams, „YotaPhone“ kitoje pusėje dar turi nespalvotą ekraną, kuriame naudojama elektroninio rašalo technologija – tokia pati kaip elektroninėse skaityklose, tokiose kaip „Amazon Kindle“.

Papildomas mažai energijos naudojantis ekranas lieka įjungtas visą laiką, netgi telefonui perėjus į budėjimo režimą. Vartotojas jame gali pasitikrinti laiką, gautas žinutes, kalendorių arba žemėlapį, neaktyvuojant prietaiso iš budėjimo režimo – tai padeda taupyti akumuliatoriaus energiją.

Po pirmojo pristatymo gruodį „YotaPhone“ bus pardavinėjamas ir kitose Europos šalyse, įskaitant Didžiąją Britaniją ir Šveicariją, bei Artimuosiuose Rytuose, įskaitant Egiptą.

Gamintojai nurodė kol kas neplanuojantys tiekti šiuos telefonus Azijos arba JAV rinkoms.

Nors Rusija turi daug patyrusių inžinierių ir IT specialistų, dar nė viena šalies bendrovė nesugebėjo užsitikrinti tvirtos padėties vidaus rinkoje savo sukurtais kompiuteriais arba mobiliaisiais telefonais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi