Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitė: Europai reikia tobulėti inovacijų srityje kaip niekada anksčiau

ELTA2015.09.08 13:45

Inovacijos yra būtina sąlyga europiečių sėkmingai konkurencijai pasaulinėje arenoje ir geresnės ateities garantija, pažymėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė sakydama sveikinimo kalbą Vilniaus inovacijų forumo „Innovation drift“ dalyviams.

Inovacijos yra būtina sąlyga europiečių sėkmingai konkurencijai pasaulinėje arenoje ir geresnės ateities garantija, pažymėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė sakydama sveikinimo kalbą Vilniaus inovacijų forumo „Innovation drift“ dalyviams.

„Mūsų šalis siekia sukurti aukštosiomis technologijomis ir inovacijomis pagrįstą ekonomiką. Ir mes žengiame žingsnius teisinga kryptimi“, – sakė D. Grybauskaitė.

Tai valstybės vadovė pagrindė naujausia Europos inovacijų veiklos rezultatų suvestine, kurioje Lietuva minima tarp didžiausią pažangą padariusių šalių.

„Mūsų stiprus biotechnologijų sektorius ir lazerių pramonė gerai žinomi visame pasaulyje. Be to, turime nemažai informacinių ir ryšių technologijų srities čempionų. Bet labiausiai šiandien didžiuojamės pirmųjų lietuviškų palydovų paleidimu. Jis numatytas už kelių dienų“, – sakė D. Grybauskaitė.

Kalbėdama apie galimybes aptarti iššūkius Europai, valstybės vadovė pažymėjo, kad svarbu sukurti inovacijoms palankią aplinką, geresnes galimybes gauti finansavimą, efektyvų ir prieinamą patentavimą.

„Visa tai ir dar daugiau numatyta iniciatyvoje „Inovacijų sąjunga“. Siekime pažangos ją įgyvendinant. Inovatyvūs sprendimai leis Europai efektyviai skatinti verslo augimą ir darbo vietų kūrimą, tvarų vystymąsi ir socialinę įtrauktį. (...) Beveik 80 mlrd. eurų bus skirta ES mokslinių tyrimų ir plėtros iniciatyvoms. Turime mąstyti inovatyviai, kad lėšos būtų panaudotos protingai“, – sakė D. Grybauskaitė.

Pasak valstybės vadovės, visi inovatyvūs sprendimai turi prisidėti įgyvendinant „Europa 2020“ tikslus ir makroregionines strategijas. „Kiekvienas remiamas inovacinis projektas turi būti naudingas žmonėms ir verslui. Kiekviena inovacinė veikla pramonės sektoriuje turi duoti aukštos kokybės produktus“, – sakė D. Grybauskaitė.

Savo kalboje prezidentė pabrėžė ES valstybių narių bendradarbiavimo svarbą, nes „tai leidžia matyti kiekvienos šalies pranašumus lyginant su kitomis šalimis“.

„Dar daugiau – jeigu norime, kad visa Europa turėtų naudą iš inovacijų, turėtume kurti viešojo sektoriaus, jaunų žmonių, mokslininkų, verslo įmonių, investuotojų ir vartotojų sinergijas.

Svarbu skatinti verslo investicijas į mokslinius tyrimus ir plėtrą, kad būtų sumažintas atotrūkis tarp verslo ir mokslo, mokslinių tyrimų ir komercijos“, – sakė D. Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, verslą pradedančių įmonių sėkmės istorijų geometrinė progresija rodo, kad mažos ir vidutinės įmonės yra galingi ekonominio vystymosi varikliai ir pagrindinis naujų darbo vietų kūrimo šaltinis.

„Įgyvendindami jų puikias idėjas versle ir padėdami joms augti, galime prisidėti prie Europos augimo“, – sakė D. Grybauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.