Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Prasideda antrasis kūrybinių industrijų festivalis „Pixel“

ELTA 2015.09.08 13:45

Penktadienį prasideda antrasis inovacijų ir technologijų festivalis „Pixel“, subursiantis kūrėjus, verslininkus ir novatorius.

Penktadienį prasideda antrasis inovacijų ir technologijų festivalis „Pixel“, subursiantis kūrėjus, verslininkus ir novatorius.

Dvi savaites įvairiose Vilniaus erdvėse vyks susitikimai, diskusijos, paskaitos, pokalbiai, kurių tikslas – dalintis idėjomis ir įžvalgomis, keistis patirtimi, pristatyti naujausias tendencijas.

Festivalio organizatorė Agnė Zalanskaitė teigė, kad vienas renginio tikslų – vienoje vietoje suburti mokslą, meną ir verslą.

„Kūrybinės industrijos Lietuvoje sudaro 5,6 proc. Lietuvos bendrojo vidaus produkto. Inovacijos, technologijos, modernūs sprendimai visuomenei, verslui ir valstybiniam sektoriui nebestebina nieko, tačiau vis dar kalbėti apie mokslo, meno ir verslo sintezę kūrybinių industrijų kontekste – sudėtinga“, – sakė ji.

Organizatorės teigimu, nors diskusijų, pokalbių apie kūrybinių industrijų politiką tiek viešojoje erdvėje, tiek valstybinėse institucijose – pakankamai, tačiau reikalingi sprendimai nėra priimti.

„Švietimo ir mokslo, Kultūros, Ūkio ministerijos ir visuomeninės organizacijos turi susitarti tarpusavyje. Tikimės, kad Kultūros ministerija imsis lyderės vaidmens kuriant panašaus pobūdžio tarpinstitucinį darinį, kurio tikslas – ne organizuoti dar vienas statybas, o vykdyti tyrimus, užsiimti tinklaveika, skatinti partnerystes.

Festivalį „Pixel“ organizuoja Lietuvos skaitmeninių kūrybinių industrijų asociacija „Mediapolis“. Šių metų festivalio pagrindinis motyvas – riba tarp sensacijos ir kasdienybės.

Bus kalbama apie mobiliųjų aplikacijų infliaciją, elektroninius pinigus, papildytą realybę, nematomus technologinius karus, viešųjų ryšių technologijas ir socialinius tinklus, ateities vaikus, inovacijas kine, debesis ir lazerius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi