Nuo 16:30 LRT.lt pradėjo gauti skaitytojų pranešimus apie tai, kad sutriko socialinio tinklo „Facebook“ veikla. Maždaug po valandos didžioji dalis veiklos buvo atkurta, socialiniai tinklai ir susirašinėjimo programėlė veikė.
Daliai vartotojų dar kurį laiką vis dar neveikė istorijų funkcija telefoninėje programėlės versijoje, neišsisiuntė „Messenger“ žinutės, feisbuko profilyje nebuvo atvaizduojama asmeninė informacija apie žmogų.
Ankčiau skaitytojai, kurie kreipėsi į LRT.lt, teigė, kad jiems neatsinaujina naujienų srautas, taip pat – kad vietoje naujienų jie mato juodą langą. Tai stebėta tiek kompiuterinėje, tiek ir telefoninėje soc. tinklo versijoje. Be to, kurį laiką neveikė ir „Metos“ valdoma susirašinėjimo platforma „Messenger“.
Vartotojai pranešė ir apie „Instagram“ veiklos trikdžius.
Interneto svetainėje downdetector.com, kuri seka įvairių puslapių sutrikimus, 17:00 val. internautai visame pasaulyje registravo virš 104 tūkst. pranešimų.
19 val. duomenimis, svetainėje užfiksuota jau tik apie 1,5 tūkst. pranešimų apie sutrikimus.

Tinkle „Reddit“ vartotojai iš įvairių pasaulio šalių (Amerikoje, Europoje, Azijoje) teigė susiduriantys su „Meta“ paslaugų trikdžiais.
„Meta“ ir kiti oficialūs šaltiniai, nepateikė jokios informacijos, kokia buvo trikdžių priežastis ir kada jie bus pašalinti.
„Baltimax“ kibernetinio saugumo inžinierius ir ESET ekspertas Lukas Apynis LRT.lt komentavo, kad problema, ko gero, nėra susijusi su „Cloudflare“ sistema, kuri padeda sumažinti tinklalapiams tenkantį užklausų krūvį ir užtikrina pasaulinę prieigą prie interneto.

Kiti dideli incidentai
„Cloudflare“ sistemos trikdžiai buvo fiksuojami 2025 m. lapkričio mėnesį. Tuomet stebėti masiniai interneto svetainių nesklandumai – sutriko dalies Lietuvos ir užsienio naujienų portalų, agentūrų, kitų svetainių veikla, tarp kurių „15min“, „Delfi“, „Lrytas“, „Verslo žinios“, BNS, Elta, „X“ ir „ChatGPT“.
Tuo metu 2025 m. spalį buvo sutrikusi „Amazon Web Services“ veikla. Tai paveikė daugiau nei 500 interneto svetainių ir programėlių veiklą.
LRT.lt primena, kad 2024 m. liepą taip pat buvo įvykęs milžiniškas incidentas, susiję su kibernetinio saugumo bendrovės „CrowdStrike“ programinės įrangos atnaujinimu.
Nors bendrovei prireikė tik 78 minučių, kad nustatytų problemą ir pradėtų diegti pataisą, gedimo poveikis truko kur kas ilgiau. Gedimas paveikė 8,5 milijono „Microsoft Windows“ įrenginių, o dabar bendrovė yra paduota į teismą savo pačios akcininkų ir „Delta Airlines“.
Jungtinėje Karalystėje dėl „CrowdStrike“ gedimo šeimos gydytojai negalėjo prisijungti prie sistemų, kuriose tvarkomi susitikimai, peržiūrimi pacientų įrašai ar net siunčiami receptai vaistinėms.
Buvo atidėta arba atšaukta tūkstančiai skrydžių visame pasaulyje.




