Naujienų srautas

Mokslas ir IT2012.07.27 11:11

Dėl užteršto Londono oro olimpiečiams gali būti sunku siekti rekordų

ELTA 2012.07.27 11:11

Britanijos mokslininkai ketvirtadienį sakė, kad jei tęsis karščio banga, dėl užteršto oro Londono olimpinių žaidynių dalyviams gali būti sunku siekti naujų rekordų.

Britanijos mokslininkai ketvirtadienį sakė, kad jei tęsis karščio banga, dėl užteršto oro Londono olimpinių žaidynių dalyviams gali būti sunku siekti naujų rekordų.

Ketvirtadienį oro tarša Londone pasiekė aukščiausią lygį nuo 2006-ųjų. Londono universiteto mokslininkai pranešė, kad olimpinių žaidynių išvakarėse smarkiai pakilo oro temperatūra ir užterštumas ozonu viršijo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) nustatytą ribą. Dėl padidėjusio ozono kiekio ore sportininkams gali būti sunkiau kvėpuoti.

Profesorius Frankas Kelly iš Londono universiteto paaiškino, kad dėl didelės ozono koncentracijos sportininkų organizmai negaus pakankamai deguonies, todėl jie negalės varžytis visu pajėgumu. Pasak F. Kelly, tai reiškia, kad sportininkai tikriausiai nepasieks naujų rekordų. Oro sąlygos ypač nepalankios lengvajai atletikai ir ilgo nuotolio rungtims, teigė profesorius.

Didžiosios Britanijos valdžia dar trečiadienį paskelbė perspėjimą dėl prastos oro kokybės, nes kai kuriose pietinėse Anglijos dalyse ozono koncentracija pasiekė 190 mikrogramų kubiniame metre. PSO nustatyta nekenksminga ozono koncentracija yra 100 mikrogramų kubiniame metre.

Laimei sinoptikai prognozuoja, kad iki olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos, kuri vyks penktadienį vakare, Didžiąją Britaniją turėtų pasiekti vėsesnio oro frontas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi