Mokslas ir IT

2012.07.25 11:48

Skaičiuojama, kad per Olimpiadą bus pavogta 67 tūkst. mobiliųjų telefonų

LRT.lt 2012.07.25 11:48

Saugumo ekspertai įspėja, kad per olimpines žaidynes Londone bus pamesta arba pavogta apie 67 tūkst. mobiliųjų telefonų. 

Saugumo ekspertai įspėja, kad per olimpines žaidynes Londone bus pamesta arba pavogta apie 67 tūkst. mobiliųjų telefonų.

Išmaniųjų telefonų ir kitų nešiojamų elektroninių prietaisų naudotojų pastaraisiais metais smarkiai padaugėjo, o vis daugiau žmonių slaptus darbo duomenis peržiūrinėja naudodami telefonus. Taigi verslui kylanti grėsmė yra didžiulė, tačiau dažnai nepakankamai įvertinama.

Taigi šių metų olimpinių žaidynių metu pavojus prarasti asmeninius ir kolektyvinius duomenis bus kaip niekad didelis. Saugumo bendrovė „Venafi“ skaičiuoja, kad per Olimpiadą bus pamesta ar pavogta 214,4 terabitai potencialiai slaptos informacijos, o tai prilygsta 200 mln. knygų esantiems duomenims.

Paprastai per dvi savaites Londone pavagiama arba pametama apie 50 tūkst. mobiliųjų telefonų, rašo „Daily Mail“.

Tačiau per Olimpiadą žmonių skaičius Londone, kaip prognozuojama, išaugs trečdaliu, o vien metro kas dieną papildomai naudosis milijonas žmonių.

Dėl to pametamų ir pavagiamų telefonų skaičius išaugs dar 17 tūkst. ir iš viso sieks 67 tūkst., įspėja „Venafi“.

Įvertinus tai, kad maždaug 40 proc. arba 26,8 tūkst. mobiliųjų prietaisų yra išmanieji telefonai, rizika, kad duomenys per Olimpiadą bus pamesti ar pavogti, yra didelė. Be to, tai neapima dar didesnės rizikos netekti dar daugiau duomenų, kai pametami ar pavagiami kiti mobilieji įrenginiai, pavyzdžiui, nešiojamieji ar planšetiniai kompiuteriai.