Mokslas ir IT

2012.07.24 11:56

Mobiliuosius telefonus turi trys ketvirtadaliai pasaulio gyventojų

LRT.lt 2012.07.24 11:56

Trys ketvirtadaliai pasaulio gyventojų turi priėjimą prie mobiliųjų telefonų. Tai šešiskart daugiau nei 2000-aisiais, teigiama Pasaulio banko ataskaitoje. 

Trys ketvirtadaliai pasaulio gyventojų turi priėjimą prie mobiliųjų telefonų. Tai šešiskart daugiau nei 2000-aisiais, teigiama Pasaulio banko ataskaitoje.

2000 metais pasaulyje buvo 1 mlrd. mobiliojo telefono abonentų, dabar jų – daugiau kaip 6 mlrd., iš kurių beveik 5 mlrd. – besivystančiose šalyse, teigia Pasaulio bankas.

Daugėjant atvejų, kai vienas žmogus turi keletą abonementų, jų skaičius greičiausiai pralenks ir pasaulio gyventojų skaičių, praneša UPI.com.

Anot Pasaulio banko, daugėjant išmaniųjų telefonų, kuriuose veikia interneto ryšys, keičiasi telefonų naudojimo pobūdis, o 2011 metais parsisiųsta daugiau kaip 30 mlrd. mobiliųjų programėlių.

„Besivystančių šalių piliečiai vis dažniau mobiliuosius telefonus naudoja naujiems pragyvenimo šaltiniams sukurti ir gyvenimo kokybei pagerinti, o vyriausybės juos naudoja paslaugų teikimui ir piliečių grįžtamojo ryšio mechanizmams pagerinti“, – teigiama ataskaitoje.

Ataskaitoje analizuojamas mobiliosios telefonijos augimas ir evoliucija bei duomenimis grįstos paslaugos, kuriomis galima naudotis rankiniuose prietaisuose.

„Mobilioji revoliucija yra prie pat augimo kreivės pradžios: mobilieji prietaisai tampa pigesni ir galingesni, o tinklų pralaidumas kas 18 mėnesių išauga dvigubai bei plinta į kaimo vietoves“, – teigia Pasaulio banko informacijos politikos specialistas Timas Kelly, vienas ataskaitos rengėjų.