Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Šeši produktai, kurie veikia kaip antibiotikai

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Yra produktų, kurie su ligas sukeliančiomis bakterijomis susidoroja ne prasčiau nei antibiotikų tabletė

Yra produktų, kurie su ligas sukeliančiomis bakterijomis susidoroja ne prasčiau nei antibiotikų tabletė

Apie tai rašo DELFI.ua.

1. Česnakas

Česnakas sunaikina daugumą ligas sukeliančių bakterijų. Ypač gerai jis kovoja su kvėpavimo takų ligas sukeliančiomis bakterijomis. Jeigu susirgote sinusitu, rekomenduojama į nosį lašinti specialų antpilą su česnaku, jeigu angina – skalaukite juo gerklę. Česnakas taip pat tinka inhaliacijoms nuo peršalimo – česnako skilteles perpjaukite pusiau ir išdėliokite jas visoje patalpoje, kurioje būnate.

2. Svogūnas

Svogūnas taip pat pasižymi stipriomis antibakterinėmis savybėmis. Jis kovoja su patogeniniais mikroorganizmais ne tik kvėpavimo takuose, bet ir žarnyne. Kitaip nei antibiotikų tabletės, jis nepažeidžia normalios žarnyno mikrofloros. Svogūnų sultys – puiki priemonė nuo slogos. Svogūnų košelės pavilgai rekomenduojami sergant kai kuriomis odos ligomis, pavyzdžiui, furunkulioze.

3. Меdus

Medus pasižymi stipriu priešuždegiminiu poveikiu. Jis idealiai tinka anginos, plaučių ir bronchų ligų, taip pat sinusito ir rinito gydymui. Kadangi medus stabdo bakterijų dauginimąsi, jis labai paspartina žaizdų gijimą. Be to, medus padeda ir sergant akne.

4. Krienai

Šis produktas puikiai kovoja su burnos ertmės uždegimais. Jis ypač veiksmingas esant stomatitui, parodontozei ar bakterijų sukeltam dantenų kraujavimui. Krienas taip pat veiksmingas kovojant su kvėpavimo takų susirgimais, tokiais kaip astma ar bronchitas.

5. Avietės

Kadangi jose gausu salicilo rūgšties, avietės yra puiki priemonė nuo peršalimo ligų. Jeigu kankina gerklės uždegimas, jums padės arbata su avietėmis. Jeigu persišaldėte, prieš miegą taip pat būtų gerai išgerti aviečių arbatos.

6. Pipirmėtė

Ši kvapni žolė taip pat yra natūralus antibiotikas. Taigi, gerti mėtų arbatą rekomenduojama peršalus, sergant plaučių ir bronchų ligomis. Mėtos taip pat padeda kovojant su ginekologinėmis uždegiminio pobūdžio ligomis. Be to, mėtos dezinfekuoja burnos ertmę, todėl jas galima rasti beveik visų dantų pastų sudėtyje.