Mokslas ir IT

2019.02.28 14:28

Panevėžyje – didžiausias Lietuvoje robotikos varžybų centras

LRT.lt 2019.02.28 14:28

Panevėžyje duris atvėrė didžiausias Lietuvoje robotikos varžybų centras „RoboLabas“. Tikimasi, kad jis paskatins regiono vaikus susipažinti su naujausiomis technologijomis, mokytis programuoti, kurti inžinerinius sprendimus, ugdys kūrybiškumą, kritinį mąstymą, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Atidarymo dieną į Panevėžio „Minties“ gimnazijoje įsikūrusį „RoboLabą“ sugužėjo kelios dešimtys miesto moksleivių, kurie atsinešė ir savo sukonstruotų robotų. Nuo šiol jie turės dar daugiau galimybių užsiimti mėgstama veikla moderniame centre. Beveik 650 kvadratinių metrų ploto erdvėje nuo ryto vyks formalusis ugdymas – robotika bus integruojama į informacinių technologijų, matematikos, net muzikos ir kitas pamokas arba dėstoma kaip pasirenkamasis dalykas. Po pietų centre bus organizuojami robotikos būreliai.

Svarbia „RoboLabo“ veiklos dalimi taps robotikos varžybos. Toks ugdymo metodas parinktas neatsitiktinai. „Reguliarių robotikos varžybų organizavimas jaunimui patrauklioje erdvėje padės pritraukti robotikos kūrėjų komandas ne tik iš visos Panevėžio apskrities, bet ir kitų Lietuvos miestų bei aplinkinių valstybių. Varžymasis su geriausiaisiais įkvepia entuziazmo ir padeda sparčiai tobulėti“, – aiškino centro įkūrimo koordinatorius, Panevėžio miesto savivaldybės projektų vadovas Vytautas Kalinauskas.

Greta „RoboLabo“ 2020 metų rudenį planuojama atidaryti ir regioninį STEAM centrą. Vaikai galės mokytis ne tik robotikos, bet ir informacinių technologijų, dirbtinio intelekto pagrindų, lankyti užsiėmimus biologijos, chemijos, fizikos ir inžinerijos laboratorijose.