Mokslas ir IT

2019.02.28 14:05

Lietuvoje vieši Nobelio premijos laureatas

Vilniuje, gyvybės mokslų konferencijoje „The Coins“, lankosi 2014 metų Nobelio premijos laureatas medicinos ir fiziologijos srityje Johnas O`Keefe`as.

Kartu su dar dviem mokslininkais jis atrado smegenų ląsteles, atsakingas už žmogaus orientavimąsi erdvėje. Neuromokslininkas šiuo metu tęsia tyrimus su dviem lietuviais fizikais – Julija Krupič ir Mariumi Bauža. Jis sako, kad džiaugiasi, galėdamas bendradarbiauti su jais. Čia atvykęs jis tikisi surasti naujų studentų.

„Du mano geriausi studentai baigė studijas Vilniaus universitete ir tai yra mažiausiai viena priežastis, kodėl norėjau čia atvykti. Aš manau, kad į pasaulį reikia žvelgti atviru žvilgsniu, nes mokslas yra ta sritis, kurioje sunku iš anksto nuspėti, kuriems žmonėms seksis būti gerais mokslininkais. Mes turime būti atviri idėjai, kad žmonės gali atvykti pas mus iš viso pasaulio. Todėl man smagu atvykti į Vilnių ir pamatyti, kaip sekasi čia esantiems mokslininkams. Taip pat aš ieškau daugiau studentų iš Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų, norinčių atvykti pas mane ir dirbti kartu“, – teigė Vilniuje viešintis J. O`Keefe`as.