Mokslas ir IT

2019.02.19 11:49

Pagražinkite savo realybę: 3 nuotraukų redagavimo programėlės

LRT.lt2019.02.19 11:49

Dalintis nuotraukomis socialiniuose tinkluose tapo viena iš bendravimo ir savęs pristatymo formų. Daugelio dėmesį patraukia esą idealiai atrodantys kadrai. Pasitelkus technologijas tokius sukurti gali kiekvienas, turintis išmanųjį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato 3 nemokamas programėles, padėsiančias savo nuotraukas paversti tikromis socialinių tinklų pažibomis.

1. Grožio filtrai = virtualus skalpelis

Jei naršant socialiniuose tinkluose susidaro įspūdis, jog visi pažįstami staiga tapo supermodeliais, turėtumėte žinoti, jog jie tikriausiai naudoja vadinamuosius grožio filtrus. Savo asmenukėse taip pat galite atrodyti nepriekaištingai, o galbūt net geriau nei realybėje – jums tereikia išbandyti programėlę „Candy Camera“.

Šioje aplikacijoje rasite ne tik įvairiausių vaizdo efektų, lipdukų, bet ir retušavimo skiltį. Joje grožio filtrais galima nepastebimai „patobulinti“ save nuotraukoje: išlyginti veido odą, šiek tiek padidinti akis ar sumažinti nosį ir net prailginti kojas. Be to, programėlėje „Candy Camera“ galima kurti nuotraukų koliažus bei redaguoti vaizdo įrašus.

2. Tobuloms maisto nuotraukoms

Mėgstantiems gaminti, išbandyti naujus skonius ir dalytis savo kulinarinių šedevrų nuotraukomis su draugais – technologijų kūrėjai sukūrė specialų įrankį. Tai programėlė „Foodie“, skirta būtent maisto fotografijai.

Šioje aplikacijoje yra net 30 filtrų skirtingiems produktams: kavai, vaisiams, ledams, mėsai ir pan., o svarbiausia – intensyvesnių spalvų nei įprasta filtrai. Tai reiškia, jog jais naudojantis, galima atskleisti tikrąsias maisto spalvas arba jas paryškinti. Be to, su šia programėle itin patogu gardžiąsias akimirkas užfiksuoti iš viršaus, filmuoti trumpus gaminimo filmukus ir, žinoma, greitai pasidalyti socialiniuose tinkluose.

3. Nuotraukos kaip meno kūriniai

Besižavintiems Pablo Picasso, Salvadoro Dali ar Andy Warholo darbais verta išbandyti aplikaciją „Prisma“. Programėlė, kurią savo išmaniuosiuose jau įsidiegė daugiau nei 120 mln. vartotojų, paprastas nuotraukas vos per kelias sekundes paverčia meno kūriniais.

„Prisma“ nenaudoja nuotraukos pikselius pakeičiančių filtrų – anot jos kūrėjų, aplikacijoje yra įdiegtos dirbtinio intelekto technologijos, kurios smulkias vaizdo detales paverčia teptuko potėpiais. Jums tereikės nuspręsti, kurios tapybos krypties ir stiliaus piešiniu savo nuotrauką norite paversti – rinktis galima net iš 300 skirtingų variantų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.