Mokslas ir IT

2019.01.31 12:28

Galimai iš Rusijos atsiųstame laiške grasinama blokuoti Seimo svetainę

Seimo kanceliarija antradienį sulaukė laiško su įspėjimu, kad Seimo svetainėje skelbiamas turinys prieštarauja Rusijos Federacijos teisės aktams. Nepašalinus šio turinio svetainė esą bus įtraukta į nepageidaujamųjų sąrašus ir užblokuota. Apie tai ketvirtadienį pirmasis pranešė Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius. Tiesa, kol kas neaišku, kas atsiuntė šį laišką.  

Parlamentaras spėjo, kad gautas laiškas greičiausiai siųstas iš Rusijos. „Jame rašoma, kad Rusijoje ketinama į nepageidaujamų tinklalapių registrus įtraukti ir blokuoti LR Seimo tinklalapį, nes jame talpinama informacija draudžiama platinti Rusijos federacijoje. Spėkite, kokia informacija neįtiko? Trys, du, vienas... paprastas „Varpo“ žurnalas. Bandome išsiaiškinti, ar laiškas tikras, ir kas jį siuntė. Jei informacija pasitvirtins, tai neišimsime nei vieno „Varpo“ numerio, tegul blokuoja!“ – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašė A. Nekrošius.

15min paprašė Seimo kanceliarijos pasidalyti šiuo laišku, tačiau Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Artūras Zeleniakas informavo, kad kanceliarija neturi teisės viešinti korespondencijos. „Tačiau patvirtiname Seimo Pirmininko pavaduotojo pateiktą informaciją“, – atsakyme rašė jis.

Anot A. Zeleniako, gautame laiške įspėjama, kad Seimo interneto svetainėje skelbiamas turinys prieštarauja Rusijos Federacijos teisės aktams ir kad šio turinio nepašalinus gali būti kitų pasekmių. „Laiške nurodoma į 2008–2012 metų Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos rubrikos skiltyje „Rezistencija“ skelbiamo „Varpo“ leidinio numerį“, – nurodė skyriaus vedėjas.

2008-ųjų gruodžio Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos leidinyje „Varpas“ apie Rusiją publikuojamas tekstas „Mir“ – taika ar karas?“ Jame rašoma: „Nejuokaudami galime tvirtinti, kad Rusija, žodžiais kovodama už taiką, iš tikrųjų siekė ir dabar tebekovoja, kad valdytų pasaulį. Juk pasaulinės revoliucijos idėja buvo viešai skelbiama, buvo nemaskuojamai skatinamas per kovą komunizmo įsigalėjimas visame pasaulyje. O tuo pat metu vajus apie taiką Rusijoje buvo taip skalambijamas, kad į jį buvo įsukti dailininkai, dainininkai, poetai.“

Leidinyje taip pat teigiama, kad „kovodama už taiką“ Rusija užpuolė ir pradėjo niokoti Gruziją, atplėšė nuo jos du didžiulius regionus“. Šįmet minime Lietuvos draugijos inicijuoto 1889–1905 metais leisto „Varpo“ 130-ąsias metines.