Mokslas ir IT

2019.01.28 15:44

Po atnaujinimo sostinės Energetikos ir technikos muziejuje žadama nauja požeminė erdvė

BNS2019.01.28 15:44

Atnaujinus Vilniuje esantį Energetikos ir technikos muziejų, naujoje požeminėje erdvėje bus įrengta ekspozicija, skirta transportui, energetikai ir išradėjo, fiziko Nikolos Teslos pasiekimams.

Savivaldybė žada, kad šio muziejaus dešinėje Neries krantinėje rekonstrukcija bus baigta iki 2019-ųjų pabaigos, 2020-aisiais greta jo iškils ir naujas viešbutis „Hilton“.

Oficialioje rekonstrukcijos pradžios ceremonijoje pirmadienį Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius tikino, kad po atnaujinimo ši vieta taps „vienu moderniausių muziejų Lietuvoje“, kur bus galima nusikelti ne tik į praeitį, bet ir į ateitį.

Planuojama, kad pagrindiniu traukos tašku čia taps nauja požeminė ekspozicijos erdvė, kurios plotas sieks beveik 1000 kvadratinių metrų. Čia planuojama įrengti interaktyvią ekspoziciją, leisiančią pažvelgti į praeities ir ateities energetiką, transportą, taip pat ir į energetikos tėvu vadinamo N. Teslos pasiekimus.

Po rekonstrukcijos muziejus kvies apsilankyti apžvalgos aikštelėje ant muziejaus stogo – čia bus įrengtas liftas, tad lankytis muziejuje bus patogu ir senjorams, judėjimo negalią turintiems, šeimoms su kūdikiais.

Pasikeis ir įėjimo į muziejų vaizdas: atsiras nauja 100 kvadratinių metrų stiklinė erdvė, joje įsikurs muziejaus informacijos taškas, suvenyrų parduotuvė, kavinukė bei nedidelė skaitykla, atvira visiems miestiečiams. Tarp muziejaus ir greta statomo viešbučio taip pat bus įrengta visiems atvira lauko terasa.

Cokoliniame muziejaus aukšte įsikurs atviros prieigos kūrybinės erdvės, laboratorijos ir dirbtuvės, jose bus rengiami edukaciniai užsiėmimai, dirbtuvės visų amžių grupių lankytojams. Čia bus galima kurti ir mokytis, pasitelkiant naujausias 3D technologijas, fotogrametriją, CAD, CAM sistemas, mechanikos ir elektronikos įrenginius.

Čia bus toliau rodoma ir viena svarbiausių muziejaus ekspozicijų – senosios Vilniaus elektrinės įrengimai. Jie bus pristatomi pasitelkiant naujausias muziejų kūrimo technologijas.

Visi muziejaus atnaujinimo darbai vyks keliais etapais, nuo vasario iki balandžio vidurio muziejus laikinai neveiks.

Energetikos muziejui atnaujinti planuojama skirti 2,8 mln. eurų, didžioji dalis – ES lėšos.

Rinktinės gatvėje įsikūręs muziejus yra kultūros paveldo objektas.