Mokslas ir IT

2019.01.25 17:12

„Vodafone“ stabdo „Huawei“ įrangos diegimą Europos ryšio tinkluose

EKTA2019.01.25 17:12

Didžiosios Britanijos „Vodafone“ stabdo „Huawei“ įrangos diegimą pagrindiniuose ryšio tinkluose Europoje iki kol Vakarų vyriausybės išspręs saugumo klausimus, susijusius su Kinijos telekomunikacijų milžinu, informuoja BBC.

„Huawei“ veiklą daugelis Vakarų vyriausybių tiria dėl įmonės ryšių su Kinijos valdžia ir nerimo, kad bendrovės įranga gali būti naudojama šnipinėjimui. „Huawei“ visus kaltinimus neigia.

„Vodafone“ generalinis direktorius Nickas Readas vadino tokį švaistymąsi kaltinimais pernelyg paviršutinišku. 

Tačiau, pridūrė N. Readas, „Vodafone“ imasi priemonių: „Mes nusprendėme sustabdyti „Huawei“ įrangos diegimą pagrindiniuose tinkluose. Taip pat bendradarbiaujame su įvairiomis tarnybomis ir „Huawei“, bandydami išspręsti nesutarimus. Manau, kad „Huawei“ labai nuoširdžiai siekia užbaigti susidariusią situaciją.“

„Vodafone“ sustabdė „Huawei“ įrangos diegimą Europos ryšio tinkluose iki kol vyriausybės ir saugumo tarnybos patvirtins, kad „Huawei“ įranga yra saugi naudoti. „Vodafone“ pagrindinius ryšio tinklus sudaro duomenų centrai ir įranga, kuriuos „Vodafone“ naudoja sujungti klientus vienus su kitais ir prijungti juos prie interneto.

„Huawei“ atstovas spaudai tikino, kad „Vodafone“ ir „Huawei“ yra ilgalaikiai strateginiai partneriai, bendradarbiavę nuo 2007 m.

„Huawei“ yra pasiryžęs sustiprinti „Vodafone“ 5G ryšio tinklą. Esame dėkingi „Vodafone“ už palaikymą ir tikime, kad mums pavyks nenuvilti įmonės pasitikėjimo „Huawei“, – kalbėjo „Huawei“ atstovas spaudai.

„Huawei“ telekomunikacijų rinkos dalis Europoje yra apie 35 proc. Kiti telekomunikacijų įrangos tiekėjai yra „Ericsson“ ir „Nokia“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.