Mokslas ir IT

2019.01.24 11:19

Kinija užblokavo „Bing“ paieškos variklį

ELTA2019.01.24 11:19

„Bing“ paieškos variklis buvo užblokuotas Kinijoje, praneša paieškos variklį kuriantis „Microsoft“. Tai yra viena paskutinių užsienio technologinių paslaugų, uždraustų Kinijoje, rašo „Reuters“.

„Turime patvirtinimą, kad „Bing“ šiuo metu nepasiekiamas Kinijoje. Dabar sprendžiame, kokių veiksmų imtis“, – teigiama bendrovės pranešime.

Tai ne pirma uždrausta „Microsoft“ programa – 2017 m. lapkritį Jungtinių Valstijų technologijų milžinui priklausantis „Skype“ Kinijoje buvo išimtas iš „Apple“ ir „Android“ programėlių parduotuvių.

Bandant atlikti paiešką kiniškoje „Bing“ svetainėje – cn.bing.com – iš Kinijos, vartotojas yra nukreipiamas į puslapį, kuriame rašoma, kad serveris yra nepasiekiamas.

„The Financial Times“ trečiadienį skelbė, kad Kinijos valstybinė telekomunikacijų bendrovė „Unicom“ patvirtino vyriausybės užklausą blokuoti paieškos variklį.

„Bing“ buvo vienintelis žinomas užsienio paieškos variklis, pasiekiamas Kinijoje, nes „Microsoft“, laikydamasi vyriausybės taisyklių, cenzūravo su Kinija ir komunistų partija susijusią informaciją.

Didžiausias „Bing“ konkurentas „Google“ Kinijoje yra blokuojamas nuo 2010 m. Gruodį „Google“ generalinis direktorius Sundaras Pichai tikino neplanuojantis iš naujo paleisti paieškos variklio Kinijoje, tačiau, sakė jis, įmonė svarsto šią galimybę.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas sustiprino interneto kontrolę nuo 2016 m., komunistų partijai siekiant rasti visus partinei linijai nepritariančius gyventojus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.