Mokslas ir IT

2019.01.24 07:06

Kaune – dirbtinio intelekto tyrimai

Agnė Kairiūnaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.01.24 07:06

Veiklą pradedančioje Vytauto Didžiojo universiteto Intelektualių sistemų laboratorijoje mokslininkai toliau plėtos tarpdisciplininius dirbtinio intelekto tyrimus. Ekspertai akcentuoja, kad kuriant naujas technologijas šiandien vis svarbiau tampa atsižvelgti į tai, kokias moralines bei juridines teises, pareigas ir atsakomybę turi turėti robotai.

Tarp svarbiausių dirbtinio intelekto sričių, kurias tyrinėja Intelektualių sistemų laboratorijos mokslininkai – kalbos apdorojimo technologijos, robotika, duomenų analizė, mašininis ir gilusis mokymas, kompiuterinė rega ir žaidimų kūrimas.

Laboratorijos vadovas docentas daktaras Darius Amilevičius sako, kad dirbtinis intelektas suteikia vis daugiau naujų galimybių, tačiau jis visuomenei gali turėti ne tik naudos, bet ir kelti grėsmių – pažeisti privatumo, lygybės ir kitas žmogaus teises.

Europos Komisijos parengtose etikos gairėse pabrėžiama, kad kuriamos dirbtinio intelekto technologijos turi gerbti žmogaus teises bei orientuotis į žmogaus gerovės didinimą, o ne jo pakeitimą arba išstūmimą iš darbo rinkos. Daugelis ES šalių jau parengė tai numatančias dirbtinio intelekto strategijas, Lietuvos dirbtinio intelekto strategija bus pristatyta vasario viduryje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt