Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Paskutinės dienos užsiregistruoti skrydžiui į Marsą: bilieto į vieną pusę siekia ir du lietuviai

15min.lt2015.09.08 13:45

Nepelno siekiančios organizacijos „Mars One Foundation“ iniciatyva 2023 metais į Marsą išsiųsti keturis astronautus įgauna pagreitį. Šeštadienį bus paskutinė diena, kai dar galima pateikti paraišką dalyvauti Marso kolonistų atrankoje, o kol kas šia galimybe pasinaudojo 165 tūkst. žmonių. Du iš jų – lietuviai.

Nepelno siekiančios organizacijos „Mars One Foundation“ iniciatyva 2023 metais į Marsą išsiųsti keturis astronautus įgauna pagreitį. Šeštadienį bus paskutinė diena, kai dar galima pateikti paraišką dalyvauti Marso kolonistų atrankoje, o kol kas šia galimybe pasinaudojo 165 tūkst. žmonių. Du iš jų – lietuviai.

Registracija buvo pradėta balandį ir tuomet „Mars One“ atstovai užsiminė, kad tikisi sulaukti milijono norinčių dalyvauti šioje avantiūroje. Kadangi misijos organizatoriai renka registracijos mokestį (jis siekia nuo 5 iki 75 dolerių, priklausomai nuo gyvenamosios vietos), šiomis lėšomis tikėtasi padengti dalį pirmųjų išlaidų, tačiau akivaizdu, kad tikslo pasiekti nepavyks.

Visgi „Mars One“ pabrėžia, kad didžiąją dalį reikiamų lėšų tikisi surinkti misijai jau prasidėjus, t. y. Marse įsikūrus žmonėms ir pradėjus tiesiogines jų gyvenimo transliacijas Žemėje. Tad mažesnis užsiregistravusių drąsuolių skaičius jų neliūdina. „Iki dabar užsiregistravo 165 tūkstančiai dalyvių ir tai yra labai labai didelis skaičius“, – sakė „Mars One“ vienas iš įkūrėjų ir vadovas Basas Lansdorpas. Jis pridūrė, kad vyksta rimtos derybos su investuotojais ir TV kanalais, kurie norėtų rodyti transliacijas iš Marso.

Organizacija planuoja iki 2015-ųjų vidurio atrinkti 24 kandidatus šešiems skrydžiams į Marsą. Pirmieji keturi Marso kolonistai turėtų išskristi 2023-iaisiais, o šios kelionės sąmata sieks 6 mlrd. dolerių. Vėliau kas dvejus metus numatoma į kaimyninę planetą siųsti reikalingiausių atsargų ir po dar keturis astronautus. Šios misijos turėtų kainuoti po 4 mlrd. dolerių, o reikiamas lėšas numatoma surinkti iš rėmėjų ir reklamos, kuri bus rodoma transliuojant gyventojų Marse kasdienybę „žemiečiams“.

Nė vieno į Marsą išsiųsto žmogaus nenumatoma grąžinti į gimtąją planetą. Tačiau pats B.Lansdorpas mano, kad registruotis žmones atbaidė ne tik šis faktas. „Mums atrodo, kad žmonės galvoja, jog jei jie nėra pilotai ar nebuvo apmokyti kaip astronautai, jie bus netinkami šiai kelionei. Tačiau taip tikrai nėra“, – pabrėžė jis.

Dalyvauja du lietuviai

15min.lt jau skelbė, kad „Mars One“ atrankoje dalyvauja ir vienas lietuvis – 24 metų studentas Edijs Kolesnikovičs. Anksčiau joje buvo užsiregistravusi dar viena mergina iš Lietuvos, tačiau vėliau jos anketa iš svetainės dingo.

Kiek vėliau dalyvauti „Mars One“ atrankoje užsiregistravo dar vienas lietuvis, 20-metis Ignas Rekus iš Kauno (jo anketą galite rasti čia). Vaikinas anketoje nurodo, kad yra baigęs Kauno Šančių vidurinę mokyklą, o šiuo metu dirba vienoje IT bendrovėje. „Kaip ir dauguma atrankos dalyvių, aš norėčiau palikti ryškų pėdsaką žmonijos istorijoje. Be to, mėgstu iššūkius, o šis atrodo išties rimtas“, – sako jis.


 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.