Mokslas ir IT

2013.08.28 12:26

Tyrimas: brokoliai gali sustabdyti osteoartritą

ELTA 2013.08.28 12:26

Didžiosios Britanijos mokslininkai teigia, kad į mitybos racioną įtraukus daug brokolių gali pavykti sulėtinti arba sustabdyti osteoartritą, skelbia BBC.

Didžiosios Britanijos mokslininkai teigia, kad į mitybos racioną įtraukus daug brokolių gali pavykti sulėtinti arba sustabdyti osteoartritą, skelbia BBC.

Rytų Anglijos universiteto mokslininkai pradeda bandymus su žmonėmis po sėkmingų laboratorinių tyrimų.

Tyrimai su ląstelėmis ir žiurkėmis parodė, kad brokolių junginys, kurį žmonės taip pat gali gauti iš briuselinių kopūstų ir paprastų kopūstų, blokuoja pagrindinį ardomąjį fermentą, kuris pažeidžia kremzles.

Ši kryžmažiedė daržovė turtinga maistingųjų medžiagų. Žmogaus organizmas pasisavina gliukorafanino junginį ir paverčia jį biologiškai veikliu sulforafanu, kuris, kaip paaiškėjo, apsaugo sąnarius.

Mokslininkai nurodė 20 pacientų kasdien suvalgyti po porciją brokolių. Savanoriai brokolių dietos laikysis dvi savaites prieš guldami po skalpeliu. Vėliau jų tyrimai bus palyginti su kitais 20 pacientų, kurie nesilaikė brokolių dietos.

Dr. Rose Davidson ir jos grupė ištirs paimtą audinį, kad nustatytų, kokį poveikį padarė brokoliai.

„Mes prašome pacientų kasdien dvi savaites suvalgyti po 100 gramų brokolių. Tai įprasta porcija ir kiekis, kuris turėtų kasdien tenkinti daugumą žmonių“, – sakė tyrėja.

Labai mažai tikėtina, kad per dvi savaites įvyks dideli pokyčiai, tačiau R. Davidson tikisi, jog to užteks įrodymams pateikti.

„Sunku įsivaizduoti, kad tai išgydytų ar panaikintų artritą (...), tačiau tai gali būti būdas užkirsti tam kelią“, – sakė R. Davidson.