Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.01.17 13:03

Tyrėjai: žmonių mitybos įpročiai turės pasikeisti

Naujausi tyrimai rodo, kad dabartiniai žmonių mitybos įpročiai turi drastiškai keistis, siekiant išvengti katastrofinių padarinių. Mokslininkai kuria dietą, kuri artimiausius dešimtmečius padėtų išsaugoti gamtos išteklius ir sumažinti ligų skaičių.

Tyrėjų teigimu, žmonėms iki 2050-ųjų reikėtų perpus sumažinti cukraus ir raudonos mėsos vartojimą, o daržovių, vaisių, riešutų ir pupelių valgyti dvigubai daugiau.

Skaičiuojama, kad tuomet Žemėje turėtų gyventi apie 10 milijardų žmonių, todėl dabartiniai mitybos įpročiai galėtų sukelti katastrofinių padarinių sveikatai ir aplinkai.

Pasaulio sveikatos organizacijos ataskaitoje nurodoma, kad kasmet dėl netinkamos mitybos miršta apie 11 milijonų žmonių. Tai yra ir viena iš pagrindinių nutukimo, širdies problemų ir diabeto priežasčių.

Pasak ekspertų, dabartiniai mitybos įpročiai  yra viena pagrindinių šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir biologinės įvairovės nykimo priežasčių. Mokslininkai ragina investuoti į technologijas, kurios padėtų sumažinti poveikį aplinkai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi