Mokslas ir IT

2018.12.18 18:10

„SpaceX“ planuoja papildomai surinkti 500 mln. dolerių

ELTA2018.12.18 18:10

Elono Musko raketų bendrovė „SpaceX Corp“ planuoja papildomai surinkti 500 mln. dolerių kapitalo, pranešė „Wall Street Journal“, cituodamas informuotus šaltinius. Tai turėtų padidinti E. Musko vadovaujamos įmonės vertę iki 30,5 mlrd. dolerių.

Įmonė kapitalą rinks iš jau esančių akcininkų ir naujo investuotojo „Baillie Gifford & Co“, kuris yra trečias pagal dydį akcininkas E. Musko vadovaujamoje elektromobilių gamintojoje „Tesla Inc“.

Paskutiniame lėšų rinkime, „Wall Street Journal“ duomenimis, „SpaceX“ akcininkai moka po 186 dolerius už akciją, o tai yra beveik 10 proc. daugiau nei 169 dolerius siekianti vienos akcijos kaina balandį vykusiame lėšų rinkime.

Balandį „Reuters“ skelbė, kad „SpaceX“ surinko 507 mln. dolerių. Tuo metu įmonė buvo įkainota maždaug 26 mlrd. dolerių.

Kalifornijos valstijos Hotorno mieste įsikūrusi įmonė yra parengusi planus nepilotuojamai kelionei į Marsą iki 2022 m., po kurios seks žmonių kelionė į Raudonąją planetą 2024 m.

Anksčiau antradienį „SpaceX“ paskelbė stabdanti planuotą navigacijos palydovo paleidimą į orbitą Jungtinių Valstijų kariuomenės užsakymu, nukeldama paleidimą mažiausiai vienai dienai. Tai yra pirmoji „SpaceX“ misija, tiesiogiai susijusi su nacionaliniu JAV saugumu. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.