Naujienų srautas

Mokslas ir IT2018.12.06 16:41

LOGIN 2019 kvies kalbėti apie lyčių lygybę technologijų rinkoje

LRT.lt 2018.12.06 16:41

Tryliktus metus vyksiantis technologijų ir inovacijų festivalis LOGIN pristato pirmąsias konferencijos naujienas ir skelbia išankstinių bilietų prekybą. Kitų metų birželio 6–7 dienomis festivalis toliau plečia savo temų spektrą, kviesdamas diskutuoti apie aktualius technologijų visuomenės iššūkius – moterų integraciją technologijų rinkoje, skelbia organizatoriai pranešime žiniasklaidai. 

Prie LOGIN vairo taip pat stoja nauja direktorė Indrė Petrauskė, prieš tai valdžiusi projektus žiniasklaidos planavimo agentūroje. 

„Verslas, technologijos ir kūrybiškumas – trys pagrindinės ašys, kurios ir šiais metais išliks LOGIN pagrindu. Dėmesį skirsime skaitmeninės industrijos inovacijų naujienoms, pasaulinėms verslo tendencijoms, idėjoms ir įkvepiančioms asmenybėms. Žinoma, kaip visada, nustebins ir pagrindinis LOGIN svečias. Būdami vienu didžiausių technologijų renginių Baltijos regione, telkiančiu inovatyvius, šiuolaikiškus žmones, kviesime kalbėtis globaliomis ir šalies technologijų visuomenei šiandien itin aktualiomis temomis, – sako naujoji LOGIN direktorė I. Petrauskė. – Konferencijoje turėsime atskirą pranešimų sesiją, kurioje dalysimės užsienio ir Lietuvos pranešėjų praktikomis skatindami lyčių lygybę versle, o ypač akcentuosime moterų integraciją technologijų rinkoje. Pirmas to žingsnis – pradėję išankstinę prekybą dovanojame 300 DIVERSITY PASS bilietų moterims.“ 

Festivalio pigiausi išankstiniai bilietai prekyboje pasirodo gruodžio 7 d. 10 val. Pirmiems 300 pirkėjų, kurie įsigis šį mažiausios kainos LOGIN bilietą, festivalio organizatoriai padovanos papildomą kvietimą-bilietą į festivalį. Pastarasis bilietas vadinsis DIVERSITY PASS ir su juo į festivalį galės patekti išskirtinai tik moterys.

Festivalio vadovė pastebi, kad, remiantis statistika, Lietuvoje 74 proc. merginų domisi karjeros technologijų srityje galimybėmis, 28 proc. iš jų įgyja su ICT susijusį išsilavinimą, 25 proc. baigusiųjų pradeda dirbti šioje srityje, tačiau laikui bėgant 41 proc. iš jų nusprendžia keisti karjeros kryptį. „Globaliu mastu nuolat vyksta diskusijos, kaip užtikrinti moterų integraciją technologijų rinkoje, o šalies mastu turime tokių įkvepiančių iniciatyvų kaip „Women Go Tech“, „Vilnius Girls Code“, pavienių IT įmonių veiklų ir renginių, tad, savo ruožtu, jaučiame stiprią pareigą dar aktyviau prisidėti skatinant būtent lygybę.“

Europos lyčių lygybės institutas (EIGE) taip pat prognozuoja, kad spartus lyčių atskirties mažinimas STEM studijose gali turėti reikšmingą poveikį ir ES ekonomikai. Prognozuojama, kad iki 2050 m. bendrasis vidaus produktas vienam gyventojui papildomai išaugtų 3 proc., iki 820 mlrd. eurų, ir sukurtų papildomas 1,2 mln. darbo vietų. Mūsų šalyje lyčių pasiskirstymas technologijų srityje yra artimas ES vidurkiui, o patys pokyčiai renkantis studijų kryptis ir darbo rinkoje vyksta sąlyginai lėtai.

Be šios programos naujovės, bus pristatyta ir dar viena nauja festivalio turinio kryptis LOGIN WELLNESS – pristatomi tradiciniais būdais ir inovacijomis paremti sprendimai sveikesniam žmogaus gyvenimo būdui. Šio turinio pranešimuose bus plačiau kalbama apie technologijų ir inovacijų pozityvią įtaką kasdieniam žmogaus gyvenimui – gyvenimo kokybei, sveikatai, sveikai gyvensenai ir kt. Festivalio dalyviai galės ne tik išgirsti pranešimus šiomis temomis, bet ir dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose, susipažinti su naujausiais tvaraus ir ekologinio mąstymo įkvėptais produktais iš arčiau.

Taip pat visose festivalio erdvėse bus atsisakyta grynųjų pinigų atsiskaitymų bei skatinama tvarumo filosofija –atsisakoma plastikinių vandens buteliukų ir kito perteklinio plastiko bei popieriaus vartojimo.

Visa LOGIN 2019 programa, pranešėjai ir kitos detalės paaiškės pavasarį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi