Mokslas ir IT

2018.11.30 14:59

„Marriott“ viešbučių tinklas: galimai pavogti 500 milijonų klientų duomenys

DELFI.lt 2018.11.30 14:59

„Marriott“ viešbučių tinklas pranešė patyręs programišių ataką. BBC skelbia, kad galimai pavogti 500 milijonų žmonių duomenys.  

Viešbučių tinklas pranešė, kad į dukterinės įmonės „Starwood“ svečių registravimo sistemą buvo įsilaužta. Paaiškėjo, kad nusikaltėliai galėjo pavogti duomenis, kauptus nuo 2014 metų.

Įmonė ketina informuoti visus, kurių duomenys galėjo būti nutekinti.

„Starwood's“ priklauso viešbučių tinklai: „W Hotels“, „Sheraton“, „Le Méridien“, „Westin Hotels & Resorts“ ir „Four Points by Sheraton“.

Pranešama, kad nusikaltėliai galėjo pavogti tokius duomenis: klientų vardus, el. pašto adresus, telefono numerius, pasų numerius, banko sąskaitų informaciją, gimimo datas, lytį, atvykimo ir išvykimo laikus.

Šį incidentą tiria teisėsaugos institucijos.

Nukentėjusiems ar nerimaujantiems dėl to, kad jų duomenys galėjo būti pavogti, viešbučių tinklas sukūrė svetainę, kurioje galima rasti daugiau informacijos.

Šiais metais balandžio mėnesį ir Vilniuje buvo atidarytas pirmasis Baltijos šalyse „Courtyard by Marriott“ viešbutis, taip pat veikia keli „Le Méridien“ tinklo viešbučiai.

„Mes čia vietoje tokios atakos nepatyrėme, todėl tik atstovai iš pagrindinio padalinio galėtų pakomentuoti, kokių veiksmų imtasi.

Klientai yra visi bendri, tai visų viešbučių duomenų bazė, bet tiesiogiai mūsų viešbutis, mūsų klientų duomenų bazė prie jos nebuvo prisiliesta, ir nebuvo jokios programišių atakos“, – teigė viešbučio „Courtyard by Marriott Vilnius“ direktorė Sigita Rudzevičienė.

Nuolat pildoma.