Naujienų srautas

Mokslas ir IT2018.11.27 10:41

Marse nusileidęs NASA zondas jau atsiuntė Marso vaizdų

DELFI.lt, LRT.lt 2018.11.27 10:41

Pirmadienį Marse nusileidęs NASA zondas „Insight“ jau siunčia pirmuosius vaizdus.

Pirmoji nuotrauka nebuvo labai ryški, joje matyti tik dulkės, kurios pateko ant kameros nusileidimo metu. Bet net ir tokia nuotrauka suteikė daug laimės tūkstančiams NASA darbuotojų ir kosmoso entuziastų, kurie sulaikę kvapą laukė, kol zondas pasieks Marso paviršių.

Vėliau zondas atsiuntė dar vieną nuotrauką. Ant robotizuotos zondo „rankos“ įtaisyta kamera nufotografavo jau daug ryškesnį Marso vaizdą.

Nuotraukoje matyti dalis „Insight“ zondo ir raudonosios planetos horizontas tolumoje. „Insight“ jau atsiuntė signalą į Žemę, kad jo saulės baterijos išsiskleidė ir veikia sėkmingai.

Taip zondas kasdien galės pasigaminti energijos. Marse Saulės šviesos mažiau, nes jis yra daug toliau nuo Saulės nei Žemė, tačiau net ir silpnos šviesos užteks, kad zondas galėtų atlikti savo misiją.

Artimiausiomis dienomis „Insight“ fotografuos apylinkes ir siųs nuotraukas NASA specialistams, kad jie nuspręstų, kur geriausia pradėti mokslinius tyrimus.

Prireiks poros mėnesių, kol visi zondo instrumentai bus paruošti darbui ir pradės tyrimus. Mokslininkų tikslas – daugiau sužinoti apie Marso vidų ir jo susiformavimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi