Mokslas ir IT

2018.11.26 12:34

Lietuvių startuolis – tarptautiniame kūrybiško verslo konkurse

LRT.lt 2018.11.26 12:34

Kopenhagoje lapkričio 27 dieną vyksiančiame tarptautiniame konkurse „Creative Business Cup“ dalyvaus Lietuvos startuolis, sukūręs mobiliąją platformą „Interactio“, pakeičiančią sinchroninio vertimo įrangą mobilia sistema.

Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, įvairių renginių organizatoriams „Interactio“ padeda sumažinti sinchroninio vertimo išlaidas, atsisakyti brangios įrangos ir suteikti naudotojams išmanių funkcijų. Prieš 4 metus įkurta sistema vien šiais 2018-ais metais jau veikė 2000 renginių visame pasaulyje. Tarp jos klientų yra tokios kompanijos kaip „Microsoft“, „Google“, „Mary Kay“ bei „TEDX“.

Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos direktorės Romos Survilienės teigimu, dalyvavimas pasaulinio lygio konkurse lietuvių startuoliams ypatingai svarbus. „Danijoje vykstančiame konkurse susirenka daugybė kūrybingų žmonių, investuotojų, čia galima užmegzti naudingų kontaktų, išmokti save patraukliai pristatyti ir gauti atgalinio ryšio“, – sako ji. Be to, tokie konkursai padeda garsinti Lietuvos vardą, plėsti akiratį ir suprasti, kokiomis globaliomis idėjomis gyvena kitos šalys.

Tarptautinio konkurso dalyvius Kopenhagoje vertins kompetentinga komisija, tarp kurios narių – JAV, Japonijos, Kinijos, Singapūro ir kitų pasaulinių kompanijų atstovai. Lietuviai čia galės ne tik dalyvauti konkursinėje programoje, bet ir turės galimybę rasti investuotojų, tobulintis įvairiose kūrybiško verslo dirbtuvėse. Į Danijoje vykusį konkursą jie pateko laimėję Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos organizuotą nacionalinį konkursą.