Mokslas ir IT

2018.11.05 13:38

Čilė prašys Britų muziejaus grąžinti išnykusio žinduolio liekanas

BNS2018.11.05 13:38

Čilė sekmadienį paskelbė, kad prašys Britų muziejaus Londone grąžinti išnykusio žinduolio milodono (Mylodon),gyvenusio Patagonijoje prieš maždaug 10 tūkst. metų, liekanas.

Nacionalinio turto ministras Felipe Wardas po dviejų savaičių nuvyks į Londoną derėtis dėl šių Argentinai ir Čilei priklausančiame regione gyvenusių tinginių liekanų. 

„Tikimės surengti derybas su muziejaus vadovybe... ir siekti milodono liekanų sugrąžinimo; tai saugomi, net neeksponuojami kaulai ir odos (fragmentai)", – žurnalistams sakė F. Wardas.

Šie objektai į Didžiąją Britaniją buvo atvežti 1897 metais tirti, bet niekada taip ir nebuvo sugrąžinti Čilei, nurodo pareigūnai.

Dabartinių tinginių protėvis milodonas buvo maždaug 2,5 m ilgio, svėrė maždaug 3 tonas ir gyveno ant žemės.

Vokiečių naujakuriai 1896 metais šio žinduolio liekanų rado urve, kuris dabar vadinamas „Milodono ola“. Ji yra Magelano regione maždaug 3,5 tūkst. km į pietus nuo Santjago.

Į Londoną F. Wardą lydės delegacija, siekianti Čilei priklausančios Velykų salos autochtonams svarbios statulos sugrąžinimo.

Jie nori padaryti muziejui kopiją ir atgauti originalą, kurį iš salos 1868 metais pavogė anglų laivo „Topaze“ įgula.

Apskaičiuota, kad ši statula buvo sukurta kažkuriuo metu nuo 1 000 iki 1 600 metų.

Čilė taip pat planuoja prašyti „Kon Tikio“ muziejaus Osle sugrąžinti didelę istorinių eksponatų iš Velykų salos kolekciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.