Mokslas ir IT

2018.11.02 17:42

Žaidimų kultūros renginio „GameOn“ organizatoriai: Lietuva vejasi užsienio valstybes

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2018.11.02 17:42

Kadangi ilgai gyvenome už geležinės uždangos, kartu su daugeliu kitų itin svarbių dalykų praleidome ir vaizdo žaidimų kultūros startą, tradicijų vystymą, portalui LRT.lt sako penktadienį prasidėjusio kompiuterinių žaidimų kultūros konvento „GameOn“ vienas organizatorių Šarūnas Kubilius. Tačiau, priduria jis, ketvirtus metus iš eilės renginys sukviečia vis daugiau kompiuterinių žaidimų entuziastų, o Lietuvių pristatomi darbai populiarumu neatsilieka nuo kai kurių kaimyninių šalių.

– Kuo įdomus šių metų „GameOn“? Kuo išskirtinė jo programa?

– Turėsime net kelias dešimtis nepriklausomų žaidimų kūrėjų studijų, kurios atkeliauja iš įvairiausių Europos kampelių. Turėsime ukrainiečių, vokiečių, šveicarų delegacijas, „GameOn“ aplankys ir iškilūs užsienio svečiai, kurie yra itin žinomi industrijoje.

Šiais metais programą pagerinome ir papildomais žvaigždžių mačais, kuriuos dievina publika, sugrįžta ir „GameOn Live“ – gyvas, simfoninio orkestro bei 70 žmonių choro atliekamas žaidimų muzikos koncertas.

– Kuo renginys svarbus populiariajai kultūrai Lietuvoje, jaunimui?

– Ilgą laiką buvę už geležinės uždangos, su daugeliu kitų itin svarbių dalykų praleidome ir vaizdo žaidimų kultūros startą, tradicijų vystymą. Viskas čia prasidėjo kiek lėčiau, vangiau ir šiuo metu mes patys labai džiaugiamės, kad „GameOn“ jau labai primena tokius renginius kaip „Gamescom“ Vokietijoje ar „E3“ Jungtinėse Amerikos Valstijose. Galimybė pasinerti į bendruomenės jausmą, išbandyti naujoves gyvai palieka neišdildomus įspūdžius.

Iš užsienio atvažiuojantys žaidimų industrijos profesionalai ir specialistai padeda mūsų žaidimų kūrėjams neužsistovėti vietoje. Tai viena iš priežasčių, kodėl tiek dėmesio skiriame žaidimų kūrėjų konferencijai ar verslo erdvei.

– Ar renginyje bus galima susipažinti ir su lietuvių kūrėjų darbais? Kaip sekasi Lietuvos kūrėjams palyginus su kaimyninių šalių kūrėjais?

– Tikrai taip! Lenkai turi kuo girtis, nes sukūrė itin sėkmingo žaidimo, padaryto pagal A. Sapkowskio knygų motyvus, gudai taip pat turi keletą savo brangakmenių. Lyginant su latviais ir estais, mūsų industrija atrodo tikrai solidžiai ir niekuo nenusileidžia šiems kaimynams.

– Šis „GameOn“ jau ketvirtasis. Ar pastebite didėjantį susidomėjimą renginiu? Kokius atsiliepimus girdite?

– Per ketverius metus išaugome nuo kelių žmonių komandos, degančių idėja ir vienos dienos renginio iki 10  žmonių komandos, kurie pilnus metus dirba dėl dviejų dienų renginio, kuris vos telpa į „Litexpo“ parodų rūmus!

„GameOn“ organizatoriai rekomenduoja, kur apsilankyti ir ko nepraleisti dvi dienas truksiančiame renginyje:

Simfoninio orkestro atliekamas žaidimų muzikos koncertas

Praėjusiais metais sėkmės susilaukęs orkestro atliekamas žaidimų muzikos koncertas grįžta dar vienam pasirodymui. Šį kartą prie VDU kamerinio orkestro prisijungia ir KTU akademinis choras „Jaunystė“ (meno vadovė Danguolė Beinarytė) bei solistai Julija Jagorova, Gabrielė Kuzminckaitė ir Herbertas Čepinskis.

Lankytojai galės leistis į GameOn nuotykį

Viena iš šių metų renginio naujovių – visi renginio dalyviai galės leistis į specialiai paruoštą „GameOn“ nuotykį ir susikauti su blogio galiomis, vykdydami užduotis visuose „Litexpo“ parodų rūmuose.

Edukacija kitu kampu

Viso renginio metu „Eset“ šeimos erdvėje bus galima aplankyti žaidimo „Minecraft“ stendą, kur suteikiama galimybė išmokti šį žaidimą pasitelkti edukaciniais tikslais. Šalia tradicinio žaidimo funkcionalumo, į šią versiją įdiegti ir paprasti mokomieji lygiai, klasės priežiūros platformos. Čia galima išmokti kūrybingumo, komunikacijos dirbant komandoje, kritinio ir sistemingo mąstymo.

Populiariausias žaidimas pasaulyje

Parodos metu bus galima išvysti ir battle-royale stiliaus žaidimą „Fortnite“, kurį žaidžia visas pasaulis. Renginyje „GameOn“, „LG“ stende bus galima žaidimą išbandyti patiems.

Laukiniai vakarai

Vos prieš kelias dienas išleistas „Rockstar“ studijos žaidimas „Red Dead Redemption 2“ taip pat debiutuos „GameOn“. Renginyje jį bus galima išbandyti net per kelias konsoles ir išsiaiškinti, kodėl kritikai taip myli šį žaidimą.

Ryškiausia konferencijos žvaigždė

„GameOn“ ir „Nordcurrent“ konferencijos metu bus galima išvysti ir vieną iš didžiausių industrijos žvaigždžių Rami Ismaailą. Konferencijos metu jis papasakos apie industrijos kelio vingius ir nesėkmes, kaip jų išvengti.

Ypatingas dėmesys mažiesiems žaidimų kūrėjams

Viena iš šių metų renginio temų – nepriklausomi žaidimų kūrėjai. Tai mažos žaidimų studijos, kurios daro spalvingus, įdomius žaidimus. Į „GameOn“ atkeliauja delegacijos iš Šveicarijos, Ukrainos, Vokietijos, bus žaidimų kūrėjų ir iš Lietuvos, o KTU universiteto studentai rodys pačių sukurtus virtualios realybės žaidimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt