Mokslas ir IT

2018.10.31 13:56

Pirmasis astronautų pakilimas į kosmosą po nesėkmės numatytas gruodį

ELTA2018.10.31 13:56

Rusija trečiadienį informavo, kad artimiausias pilotuojamas pakilimas į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) įvyks gruodžio 3 dieną. Tai bus pirmasis pakilimas į kosmosą po anksčiau šį mėnesį įvykusios nesėkmės.

Rusijos kosmoso agentūros „Roscosmos“ vykdomasis direktorius Sergejus Krikaliovas naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė: „Stengiamės, kad pakilimas įvyktų anksčiau nei planuota – gruodžio 3 dieną.“

Spalio 11 dieną, praėjus kelioms minutėms nuo pakilimo iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane, raketa „Sojuz“ patyrė gedimą. Ja skridę Rusijos kosmonautas Aleksejus Ovčininas ir NASA astronautas Nickas Hague'as buvo priversti leistis avariniu būdu. Žemę jie pasiekė saugiai. 

Po šio incidento Rusija laikinai sustabdė visus planuotus raketų paleidimus. 

Gruodį į TKS kils trys astronautai – rusas Olegas Kononenka, kanadietis Davidas Saint-Jacques`as ir amerikietė Anne McClain.

S. Krikaliovas pridūrė, kad šiuo metu misiją TKS atliekantys astronautai – Alexanderis Gerstas, Serena Aunon-Chancellor ir Sergejus Prokopjevas – į Žemę turėtų grįžti „apie gruodžio 20 dieną“. Anksčiau buvo numatyta, kad jie grįš gruodžio 13 dieną.