Mokslas ir IT

2018.10.24 15:32

Feisbukas atnaujino „Messenger“: laukia daug naujovių

DELFI.lt 2018.10.24 15:32

Socialinis tinklas „Facebook“ skelbia atnaujinantis susirašinėjimo programėlę „Messenger“. Programėlės versija „Messenger 4“ po truputį jau pradedama platinti, o per artimiausias kelias savaites ji turėtų pasiekti visus socialinio tinklo vartotojus.

„Facebook“ tinklaraštyje rašoma, kad atlikus apklausą 7 iš 10 žmonių kaip svarbiausią jiems susirašinėjimo programėlės savybę įvardino paprastumą. 62 proc. apklausos respondentų, dažnai naudojančių susirašinėjimo programėlę, teigė, kad ji jiems leidžia pasijusti artimesniems savo draugams.

„Tikime, kad „Messenger 4“ sukurs tą artimumo ir autentiškumo jausmą, kurio jūs norėjote – per dizaino paprastumą ir svarbias programėlės savybes, leidžiančias susifokusuoti į žinučių siuntimą ir ryšį tarp žmonių“, – rašoma tinklaraštyje.

Anonsuojama, kad atnaujintas „Messenger“ turės tris skiltis: pokalbių, draugų ir atradimų. Per pastarąją bus galima susisiekti su verslais, žaisti žaidimus, planuoti atostogas, sekti žiniasklaidos naujienas ir pan.

Programėlė taip pat leis labiau personalizuoti pokalbius, pavyzdžiui, keičiant jų aplinkos spalvas, priskiriant vartotojams savo norimus vardus, pažymint juos emocijų ženkliukais ir pan. Taip pat bus galimybė draugų grupėse balsuoti kokiu nors klausimu, pavyzdžiui, kokį filmą žiūrėti, išsidalinti sąskaitą, pasidalinti savo buvimo vieta, mesti iššūkį žaidžiant žaidimus ir tt. Vėliau „Messenger“ turėtų atsirasti ir tamsusis režimas.

Vienu labiausiai pastebimų skirtumų bus pasikeitusi apatinė programėlės juosta: jos viduryje buvusio apvalaus mygtuko, kurį paspaudus pereinama į fotografavimo režimą, neliks, ir vietoj dabartinių penkių galimų funkcijų liks trys.