Mokslas ir IT

2018.10.23 14:01

Prasideda trečiasis „Women Go Tech“ sezonas: sieks 120 sėkmės istorijų

LRT.lt2018.10.23 14:01

Programa „Women Go Tech“ pradeda naują – jau trečiąjį – sezoną ir kviečia teikti paraiškas karjera technologijų srityje besidominčias moteris. Šis sezonas bus beveik du kartus didesnis, kelią karjerai technologijų srityje siekiama nutiesti net 120 ugdytinių.

Trečius metus „Women Go Tech“ globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė. Programoje, be jau įprastos mentorystės, šį sezoną startuos ekspertų konsultacijos, plėsis renginių ciklas. Taip pat viskas truks ilgiau – net 7 mėnesius, todėl dalyvės turės daugiau galimybių siekti savo tikslų ir tobulėti. Organizatoriai kandidačių paraiškų laukia iki lapkričio 16 d., rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sieks pritraukti talentus

Europos lyčių lygybės instituto duomenimis, Lietuvoje informacinių technologijų srityje dirba 25 proc. moterų. Nors tai yra vienas aukščiausių rodiklių Europoje, jis nepatenkina trūkstamų specialistų poreikio. Į technologijas pritraukus daugiau moterų, darbo rinka pasipildytų taip trūkstamais IT ir kitų technologijų krypčių specialistais, būtų sukuriama daugiau startuolių, kurie skatina inovacijas šalyje.

„Women Go Tech“ yra vienintelė ilgalaikė mentorystės ir konsultacijų programa šalyje, skirta merginoms ir moterims, nusprendusioms įgyti informacinių technologijų, inžinerijos ar kitų technologijos krypčių žinių ir įgūdžių. Pastarieji reikalingi tiek pradedančioms karjerą, tiek jau dirbančioms moterims įsitvirtinti technologijų srityje, siekti asmeninių karjeros tikslų, savo pavyzdžiu įkvėpti kitas, prisidėti prie šalies augimo.

„Trečiasis sezonas – didžiulis įsipareigojimas programos tęstinumui. Turime daugybę pavyzdžių, kai pasiryžusios keisti karjerą ar startuolį sukūrusios programos dalyvės buvo pastebėtos ir sėkmingai dirba technologijų srityje. Visos istorijos labai įkvepia, skatina nesustoti ir siekti užsibrėžtų tikslų. Būtent todėl iškėlėme sau ambicingą tikslą iki 5-ojo sezono 2021 m. iš viso Lietuvoje sukurti net 500 sėkmės istorijų“, – teigia viena iš „Women Go Tech“ iniciatorių Žydrūnė Vitaitė.

Pranešimo autorių nuotr.

Nacionalinę mentorystės ir konsultacijų programos svarbą supranta ir kiekvienais metais prie iniciatyvos prisideda Lietuvos technologijų sektoriaus lyderiai. Šį sezoną pagrindiniai programos partneriai bus „Barclays“ operacijų centras Lietuvoje ir Vokietijos automobilių elektronikos komponentų gamintoja Lietuvoje „HELLA Lithuania“. Didelę patirtį turintys profesionalai, tapę programos mentoriais ar konsultantais, padės ugdytinėms surasti savo kelią technologijų pasaulyje.

„Pagrindiniais šios programos partneriais esame jau antrus metus iš eilės. Matome pridėtinę vertę ne tik verslui, bet ir visai Lietuvai, todėl norime būti „Women Go Tech“ dalimi ir šiais metais. Skatiname moteris išdrįsti ir žengti žingsnį, laužyti stereotipus, rinktis plačias perspektyvas turinčias specialybes, išnaudoti savo potencialą technologijų srityje“, – sako Mariano Andrade Gonzalezas, „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vykdomasis direktorius.

Taip pat trečiajame sezone programos partneriais bus elektronikos ir apšvietimo komponentų bendrovė „HELLA“. „Prieš du mėnesius Kauno rajone atidarėme gamyklą Lietuvoje. Šią šalį plėtrai ir investicijoms pasirinkome pirmiausia dėl didžiulio aukštos kvalifikacijos specialistų potencialo. Prisijungdami prie „Women Go Tech“ programos, skatinsime talentus žengti į technologijų sritį, nes darbuotojai yra mūsų prioritetas“, – teigia „HELLA Lithuania“ vykdomasis direktorius Michaelis Jareckis.

Vis daugiau kandidačių

Kasmet prie „Women Go Tech“ programos prisijungti nori vis daugiau dalyvių. Pirmasis sezonas sulaukė 250 paraiškų, o antrajame sezone šis skaičius išaugo kone dvigubai – iki 450 kandidačių, iš kurių į programą buvo atrinkta 71 dalyvė. Dėl itin didelio susidomėjimo šį sezoną tikimasi sulaukti dar daugiau paraiškų, todėl prisijungti prie programos bus pakviesta net 120 dalyvių.

Pasak Ž. Vitaitės, praėjusį sezoną daugiau nei 60 proc. kandidačių buvo pasiryžusios iš pagrindų keisti savo karjerą ir pradėti dirbti technologijų srityje. Tai įrodo, kad situacija gerėja kiekvienais metais ir nusistovėję stereotipai, kad moterims šiame sektoriuje ne vieta, yra palaipsniui griaunami.

Pranešimo autorių nuotr.

Padės mentoriai ir konsultantai

Nuo gruodžio iki liepos mėnesio vyksiančioje programoje ugdytinės bendradarbiaus su mentoriais ir konsultantais, susitikimų metu sieks gauti kuo daugiau žinių ir atsakymų į klausimus, susijusius su informacinėmis technologijomis, inžinerija ir kitomis technologijų sritimis. Motyvuoti, padėti atskleisti potencialą ir skatinti ugdytines rinktis technologijų kelią sutiko net 80 aukšto lygio vadovų ir savo srities profesionalų.

Be pagrindinių partnerių „Barclays“ ir „HELLA Lithuania“, prie programos kaip rėmėjai prisijungs ir kitos gerai žinomos technologijų srities įmonės: „Arginta“, „Danske Bank“, „LINPRA“, „Nasdaq“, „Progressive Business Solutions“, „Ruptela“, „SpectroCoin“, „Tieto Lietuva“, „TeleSoftas“, „Tesonet“, „TransferGo“, „TrustPilot“ ir „Wix“.

Programos dalyvės ne tik kas mėnesį susitiks su mentoriais, bet ir turės galimybę dalyvauti įvairiuose partnerių organizuojamuose renginiuose. Iš viso planuojama daugiau nei 15 renginių: diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, mokymai, konsultacijos, konferencijos, ekskursijos į technologijų sektoriaus lyderių įmones. Vyks susitikimų, kuriuose bus galima užmegzti naudingų kontaktų.

Merginos ir moterys, norinčios kandidatuoti tapti programos dalyvėmis, iki lapkričio 16 dienos kviečiamos užpildyti anketą čia. Vienas svarbiausių atrankos kriterijų – kandidačių motyvacija. Atranka vyks keliais etapais ir baigsis gruodžio 11 d., kai programą pradės 120 ugdytinių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt