Mokslas ir IT

2018.10.12 16:18

„Mokslo sriuba“: žvilgsnis į šimtmečio archeologinį atradimą Gedimino kalne

LRT.lt 2018.10.12 16:18

Įsibėgėjęs ruduo atneša naujų atradimų derlių. Naują sezoną pradėjusi pažintinė TV laida „Mokslo sriuba“ kviečia susipažinti su Gedimino kalne rastų 1863–1864 m. palaidotų sukilimo vadų ir dalyvių palaikų archeologiniais tyrimais.

Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologų grupė Gedimino kalno aikštelėje iš viso rado 20 palaidojimų, tarp kurių identifikuoti ir visiems gerai žinomi sukilimo vadai – Zigmantas Sierakauskas, Konstantinas Kalinauskas bei Boleslovas Kolyška. Šis atradimas vadinamas vienu svarbiausių šimtmečio atradimu.

Kapuose buvo aptikti ne tik sukilimo dalyviai, bet ir auksinis Z. Sierakausko vestuvinis žiedas, sukilimo dalyvių medaliukai, kryželiai, aprangos detalės. „Mokslo sriubos“ reportaže žiūrėkite apie išskirtinį pasivaikščiojimą po archeologinę perkasą, audinio raštų įspaudus kalkėse ir šiurpias istorijos detales.

Stop kadras

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu.

„Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną šeštadienį 11:30 val. per LRT PLIUS, o išalkus dar – „Mokslo sriubos“ tinklalapyje arba „Youtube“ kanale.

Išsamiau apie archeologinius tyrimus Gedimino kalne – įraše.