Mokslas ir IT

2018.10.05 20:31

VGTU mokslininkai tikisi, kad netrukus bepiločiai orlaiviai pradės gabenti ir žmones

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) sukonstruotas pirmasis lietuviškas bepilotis orlaivis, naudojantis saulės energiją.

Pasak VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto dekano dr. Justo Nugaro, šis bepilotis orlaivis yra ypatingas tuo, kad vietoje įprastinės jis naudoja elektros energiją, kurią sugeneruoja saulės elementai.

„Saulėtą dieną atlikome testus – kol kas viskas veikia labai gerai“, – sakė dr. J. Nugaras.

Dekano teigimu, VGTU mokslininkai visada galvoja apie naujas inžinierines problemas, o viena iš jų yra, kad dabartiniai bepiločiai orlaiviai skrenda labai trumpą laiką – su pakrauta baterija išsilaikyti ore pusvalandį ar 20 min.

„Testas parodė, kad mūsų sukurtas bepilotis orlaivis gali išsilaikyti ore visą dieną – per 7 val. Tikimės, kad artimiausiu metu pavyks išsilaikyti visą parą. Dieną jis kraus bateriją ir naudos iš žemės kylančių šilumos srovių energiją“, – pasakojo dr. J. Nugaras.

Pasak mokslininko, dažniausiai bepiločiai orlaiviai yra naudojami pramogoms, filmavimui ir fotografavimui, bet VGTU Antano Gustaičio aviacijos institutas ieško panaudojimo galimybių pastatų inspektavimui, teritorijų skenavimui, stebėjimams, kaip keičiasi miestas.

„Tų panaudojimo sričių atsiranda – greitai pradėsime jau ir žmones gabenti“, – kalbėjo dr. J. Nugaras.

Plačiau apie tai – laidos įraše.