Mokslas ir IT

2018.10.01 17:09

„Facebook“ dėl duomenų nutekėjimo gali gauti 1,66 mlrd. JAV dolerių baudą

BNS 2018.10.01 17:09

Duomenų apsaugos komisija (DPC) Airijoje, kur veikia socialinio tinklo „Facebook“ Europos būstinė, dėl daugiau nei 50 mln. naudotojų duomenų nutekėjimo bendrovę gali nubausti iki 4 proc. jos metinių pajamų, kas sudarytų apie 1,66 mlrd. JAV dolerių, rašo leidinys „Wall Street Journal“.

Šiuo metu komisija ėmėsi tyrimo, kuriam iš „Facebook“ paprašė suteikti papildomos informacijos.

WSJ pabrėžia, kad įstatymas, leidžiantis Europos Sąjungos (ES) reguliuotojams įmones bausti iki 4 proc. visų jų pajamų tuo atveju, jei jų priemonės saugant vartotojų duomenis yra nustatomos kaip nepakankamos, įsigaliojo tik šiemet ir iki šiol dar nebuvo pritaikytas.

Šis įstatymas taip pat numato, kad maksimali bauda gali siekti 2 proc. metinių pajamų tuo atveju, jei įmonė apie duomenų nutekėjimą reguliuotojus informuoja per 72 valandas. „Facebook“ naujausią duomenų nutekėjimą aptiko antradienį bei apie jį pranešė penktadienį – tai reiškia, kad socialinis tinklas techniškai šį taisyklių punktą įgyvendino, nors reguliuotojai priekaištauja, jog „Facebook“ ataskaitai trūko konkrečių detalių, ypač apie nutekėjimo priežastį bei incidento mastą.

„Facebook“ penktadienį paskelbė, kad praėjusią savaitę užfiksavo kibernetinę ataką, kurios metu pavojus kilo maždaug 50 mln. socialinio tinklo naudotojų asmeniniams duomenims.

Bendrovė nurodė, kad užpuolikai pasinaudojo šio tinklo priemone „View As“. „Facebook“ pridūrė ėmęsis žingsnių šiai saugumo spragai pašalinti ir perspėjęs teisėsaugą. Dėl šios priežasties apie 90 mln. feisbuko naudotojų buvo automatiškai atjungti nuo savo paskyrų bei paprašyti prisijungti iš naujo.

Šis incidentas papildė virtinę rūpesčiu dėl „Facebook“ saugumo: socialiniam tinklui nuo 2016 metų teko daug dėmesio skirti politinės dezinformacijos kampanijoms, rengtoms iš Rusijos ir kitur.