Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Japonija į TKS nusiuntė pirmąjį astronautą robotą

ELTA2015.09.08 13:45

Japonija pirmą kartą į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) nusiuntė astronautą robotą. „H-2B“ tipo raketa sėkmingai iškėlė į orbitą krovininį modulį su androidu Kirobo, sakė Japonijos kosmoso agentūros JAXA atstovas.

Japonija pirmą kartą į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) nusiuntė astronautą robotą. „H-2B“ tipo raketa sėkmingai iškėlė į orbitą krovininį modulį su androidu Kirobo, sakė Japonijos kosmoso agentūros JAXA atstovas.

Raketos startas iš kosmodromo Tanegašimos saloje vyko pagal planą. Netrukus po jo modulis HTV4 atsiskyrė nuo raketos, praneša agentūra AFP.

Robotas kosmose turės palaikyti draugiją japonų astronautui Koichi Wakatai. Jis į TKS skris netrukus. K. Wakata bus pirmasis japonas, vadovausiantis kosminei stočiai.

34 cm aukščio ir 1 kg svorio androidas bus jo pokalbių partneris ir iš dalies įrašys stotyje vykstančius pokalbius. Mokslininkai iš šio bandymo pirmiausiai tikisi duomenų apie robotų emocinės paramos galimybes astronautams per ilgas misijas orbitoje.

Kirobo, pasak jo kūrėjo Tomotakos Takahashi, be kita ko, sugeba atpažinti K. Wakatos veidą. Be to, jis gali atlikti daug judesių. „Jis bus pirmasis robotas, apsilankęs kosminėje stotyje“, – yra sakęs T. Takahashi.

Japonų krovininis modulis į TKS dar gabena geriamojo vandens, maisto produktų, rūbų stoties įgulai ir darbui reikalingos įrangos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.