Mokslas ir IT

2018.09.20 11:54

Premjeras: Lietuva nuolat stiprina pozicijas inovacijų srityje

LRT.lt2018.09.20 11:54

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo renginio  #SWITCH! atidaryme. Šiais metais ypatingas dėmesys šiame renginyje skiriamas pačioms karščiausioms ir aktualiausioms skaitmeninės rinkos kryptims, rašoma pranešime spaudai.

„Lietuva yra sparčiai auganti, atvira ir patikima šalis. Galime didžiuotis ne tik gabiais ir darbščiais žmonėmis, gerėjančia aplinka verslui, bet ir tvirtomis mūsų šalies pozicijomis aukštųjų technologijų ir inovacijų srityje. Lietuvą drąsiai galima vadinti blockchain ir fintech sektorių lydere Baltijos regione. Čia kuriasi tiek didžiausios pasaulio bendrovės, tiek naujas technologijas bandantys pritaikyti startuoliai. Visa tai rodo, kad mūsų aplinka itin palanki inovatyviems verslams“, –atidarydamas renginį sakė premjeras.  

Vilniuje jau beveik metus veikia blockchain centras, lietuvių startuoliai jau šiandien aktyviai pasaulyje taiko šias IT inovacijas savo projektuose. Lietuva užima trečią vietą pasaulyje pagal lėšas, pritrauktas per pirminius kriptovaliutų pasiūlymus globaliu mastu – daugiau pritraukė tik JAV ir Kinijos startuoliai.

Pažymėta, kad Singapūre vykusioje tarptautinėje centrinių bankų konferencijoje Lietuvos bankas prestižiniuose apdovanojimuose pelnė Inovacijų skatintojo titulą už platų požiūrį į fintech, o ypač jo sukurtą finansinių technologijų plėtrą skatinančią aplinką, kurioje fintech įmonės gali greitai užmegzti ryšį su centriniu banku ir įsitvirtinti finansų sistemoje.

Vien per 2017 metus Lietuvoje įsikūrė 35 fintech įmonės, o prieš kelias savaites Kinijos bei Centrinės ir Rytų Europos šalių vyriausybių vadovų susitikime sutarta Vilniuje įkurti „16+1“ formato finansinių technologijų koordinavimo centrą. Kitais metais viso pasaulio dėmesį pritrauksime tapdami aukšto lygio tarpvyriausybinės fintech konferencijos šeimininkais.

#SWITCH! – didžiausias Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginys. Šiemet jame laukiama daugiau nei 12 000 dalyvių. Šiais metais #SWITCH! ypač didelį dėmesį skirs pačioms karščiausioms ir aktualiausioms skaitmeninės rinkos kryptims – blockchain, sėkmingiausioms ICO, dirbtinio intelekto, fintech, kibernetinio saugumo, platformų reguliavimo temoms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt