Mokslas ir IT

2018.09.18 15:41

Artėjanti „Tyrėjų naktis“: 13 smagių valandų pažinčiai su mokslu

LRT.lt2018.09.18 15:41

Jau rugsėjo 28-tąją neeiliniams susitikimams su mokslininkais ir mokslo atradimais pakvies keturioliktoji „Tyrėjų naktis“. „Likus vos dešimčiai dienų iki kasmetinės „Tyrėjų nakties“, kviečiame susipažinti su vyksiančių renginių programa ir pradedame registraciją į renginius visoje Lietuvoje”, – LRT.lt atsiųstame pranešime spaudai „Tyrėjų nakties“ koordinatorė Adelė Vaiginytė ir kviečia savąją renginių programą susidaryti kuo anksčiau. 

Anot A. Vaiginytės, šiemet pažinti mokslą ir bendrauti su mokslininkais kvies beveik 200 renginių, kurie įtiks įvairiam skoniui: tai ir ekspresyvieji chemikų bei fizikų eksperimentai, daugybė interaktyvių veiklų, kurių metu renginių dalyviai bus kviečiami ne tik pažinti ir atrasti, bet ir paliesti, užuosti, išbandyti, pajusti, kurti, modeliuoti, stebėti ar tyrinėti. 

Tradiciškai netrūks galimybių atverti pažangiausių laboratorijų duris ir drauge su mokslininkais imtis eksperimentų, leidžiančių geriau pažinti mus supančią aplinką, pasižvalgyti po augalų, mikroorganizmų, kvapų, technologijų pasaulį.

Šių metų „Tyrėjų naktyje“ netrūks ir naujų veiklų: geriau pažinti Vilniaus mokslininkus ir mokslo istoriją kvies orientavimosi varžybos „(Ne)paprastas tyrėjų gyvenimas Vilniuje”, mėgstantiems ekskursijas skirta speciali „Tyrėjų nakties“ popietė ypatingu maršrutu „Mokslininkų ir atradimų Vilnius”.

Pasivaikščioti po mokslininkų ir atradimų Vilnių kvies svetingiausia Vilniaus gidė Gabija Lunevičiūtė, o mėgstantiems pasivaikščioti mažesnėje draugijoje talkins visą savitę nuo „Tyrėjų nakties“ veiksianti interaktyvi mobilioji aplikacija. Vilniečių taip pat laukia pažintis su augalais, mineralų ir uolienų mikropasauliu, atradimai sapnų laboratorijoje, galimybė pasimatuoti smegenų greitį, diskusijos apie kalbą ir istoriją. Baigiantis dienai tikrųjų naktinėtojų lauks lazerių ir muzikos šou.

Kauno tyrėjai ners į virtualią realybę, stebės įdomiuosius fizikos bandymus, pažins kvapus ir iliuzijas, kompiuteriu galės projektuoti želdynus.

Klaipėdiečiai atras ateities maistą, tirs uosto inžinerines ir navigacines sistemas. Šiauliuose bus galima išsitirti vandenį, pažinti fotografijos istoriją ir subtilybes, nykstančius ar pavojų keliančius augalus, ieškoti kūrybinių sprendimų ekonomikoje. Į paskaitas, filmų peržiūras bei meno ir mokslo asociacijų spektaklį kvies Molėtų astronomijos observatorija. 

„Tyrėjų nakties“ renginiai vyks ir kituose Lietuvos miestuose bei dešimtyse šalies mokyklų. 

Visa renginių programa ir galimybė susidaryti savąją programą – interneto svetainėje.

Europos tyrėjų naktis paskutinį rugsėjo penktadienį vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, o pažinti mokslo rezultatus tądien kvies daugiau nei 300 Europos miestų. Tai – Europos Komisijos iniciatyva, kurios tikslas – didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje sudarant galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.

2017-tųjų metų „Tyrėjų naktis“ kvietė leistis į pažintį su futurologija, ateities mokslu ir mokslininkais, kurie ateitį kuria jau šiandien. Daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių tądien leidosi į pažintį su Lietuvos bei pasaulio futurologų idėjomis, domėjosi mokslininkų bei paprastų žmonių bendradarbiavimo rezultatais, dalyvavo protmūšyje, grožėjosi Bernardinų sodą nutvieskusiais lazeriais ir dalyvavo dar daugelyje neįprastų veiklų. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt