Mokslas ir IT

2018.09.06 11:55

„Facebook“ investuos 1 mlrd. USD į pirmąjį Azijoje Singapūro duomenų centrą

ELTA2018.09.06 11:55

„Facebook“ ketvirtadienį pranešė apie planus investuoti per vieną milijardą JAV dolerių į duomenų centro Singapūre statybas, tai būtų pirmas toks centras Azijoje, kuriame būtų naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai ir kuris būtų pritaikytas prie miesto-valstybės tropinio klimato.

Centras turėtų pradėti veikti apie 2022 metus, jame būtų centralizuotos „Facebook“ informacinių technologijų operacijos, žurnalistams sakė „Facebook“ infrastruktūrų duomenų centrų viceprezidentas Thomas Furlongas.

11-os aukštų duomenų centras įsikurs 170 000 kv. metrų ploto miesto-valstybės teritorijoje. 

Bendrovė tikisi, kad šiame centre, kaip ir kituose savo duomenų centruose, šimtu procentu bus naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai.

1,4 mlrd. Singapūro dolerių vertės statinys bus pirmasis duomenų centras, kurį „Facebook“ suprojektavo ir pastatė Azijoje. Tai bus jau 15-asis „Facebook“ duomenų centras pasaulio mastu.

Pasak Th. Furlongo, „Facebook“, kuris birželio pabaigos duomenimis, turėjo 2,23 mlrd. aktyvių vartotojų, pasirinko Singapūrą dėl jo tvirtos infrastruktūros, kvalifikuotos darbo jėgos prieinamumo ir verslo sąlygų palankumo.

JAV technologijų korporacija „Google“ taip pat pastatė du duomenų centrus ir rugsėjį paskelbė pradėjusi darbuotis prie trečiojo, – bendros „Google“ investicijos į duomenų centrus, įskaitant ir trečiąjį, turėtų siekti iki 850 mln. USD.