Naujienų srautas

Mokslas ir IT2018.09.05 15:01

Kinijos privati bendrovė iškėlė į kosmosą tris palydovus

BNS 2018.09.05 15:01

Kinijos bendrovė „iSpace“ trečiadienį sėkmingai paleido raketą su trimis mažaisiais palydovais, buvo dar vienas svarbus pasiekimas užsimezgančiai šalies privačiai kosminių skrydžių pramonei.

Pasak reporterių, raketa SQX-1Z, paleista iš Dziučiuano palydovų leidimo centro šiaurės vakarinėje Kinijoje, pasiekė suborbitinį lygį. Du palydovai bus toliau išbandomi kosmose, o trečias grįš į atmosferą ir nusileis ant Žemės parašiutu.

Manoma, kad tai buvo pirmas kartas, kai palydovų į kosmosą iškėlė privati Kinijos kompanija.

„iSpace“ pareiškime nurodoma, kad 2016-aisiais įsteigta bendrovė vysto „aukštos kokybės, pigas, greitai reaguojančius“ komercines raketas nešėjas. Kompanija žada teikti paslaugas vidaus ir užsienio miniatiūrinių palydovų gamintojams, operatoriams, tyrimų institutams ir universitetams.

Kinijos kosmoso programą tradiciškai vykdė kariuomenė, bet pastaruoju metu atsirado kelios komercinių palydovų leidimo kompanijos, panašios į JAV bendroves „SpaceX“ ir „Blue Origin“.

Gegužę Pekine įsikūrusi „OneSpace Technologies“ tapo pirmąja privačia kinų įmone, pasiuntusia į kosmosą raketą – palyginti kuklią 9 m ilgio OS-X, kuri po bandomojo skrydžio nukrito atgal ant Žemės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi