Mokslas ir IT

2018.08.31 17:02

Rusijos kosmonautai papildomai užlopė su TKS susijungusio erdvėlaivio „Sojuz“ korpusą

BNS2018.08.31 17:02

Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dirbantys Rusijos kosmonautai penktadienį užklijavo antrą lopą ant mažyčio įtrūkimo erdvėlaivio „Sojuz“ korpuso sienelėje, pro kurią iš stoties veržėsi oras.

Ketvirtadienį buvo pranešta, kad su TKS susijungusiame erdvėlaivyje „Sojuz MS-09“ buvo užfiksuotas oro nuotėkis. Įgulos nariai prarastą kiekį kompensavo perpumpavę dalį oro, laikomo krovininės kapsulės „Progress“ bakuose.

Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovas Dmitrijus Rogozinas sakė, kad incidentas nekelia jokio pavojaus įgulai. JAV kosmoso agentūra NASA savo ruožtu patvirtino iškilus tokią problemą.

Aptikus „maždaug 2 mm skersmens skylutę“, galbūt pramuštą mikrometeorito, oro nuotėkis buvo sulėtintas panaudojus termoizoliacinę juostą, o inžinieriai sprendė, koks galėtų būti ilgiau veikiantis sprendimas, sakoma NASA pranešime.

Penktadienį ryte atlikus tyrimą ultragarsu nustatyta, kad pro skylutę oras beveik nebesiskverbia, bet Rusijos skrydžių valdymo centras patarė užklijuoti papildomą hermetiko sluoksnį.

Vėliau rusų kosmonautas Sergejus Prokopjevas ant įtrūkimo iš vidaus užklijavo papildomą lopą.

Vis dėlto papildomas tyrimas ultragarsiniu prietaisu atskleidė, kad oro nuotėkis dar ne visiškai sustabdytas, todėl po kelių valandų planuojama užklijuoti trečią hermetiko sluoksnį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.