Mokslas ir IT

2018.09.12 10:12

Prasideda mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“: išgirskite apie naujausias mokslo tendencijas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.09.12 10:12

Tai bus susitikimas akis į akį su mokslu – moksleiviai ir kitos nedidelės žmonių grupės galės viską išbandyti savo rankomis. Taip LRT TELEVIZIJAI teigia mokslo festivalio „Erdvėlaivis žemė“ organizatorius Rolandas Maskoliūnas. „Sparčiai populiarėja dirbtinis intelektas ir mokymasis, tam reikėtų ruoštis, todėl turėsime paskaitų ir seminarų apie dirbtinį intelektą ir jo tendencijas“, – sako jis.

Penkioliktą rudenį iš eilės mokslo ir technologijų mėgėjai visoje Lietuvoje kviečiami į susitikimus su Lietuvos ir užsienio mokslininkais, inovatoriais, verslininkais didžiausiame šalies mokslo populiarinimo renginyje. Daugiau kaip 360 nemokamų renginių rugsėjo 12–21 dienomis vyks šešiolikoje šalies miestų ir rajonų.

„Kalbėsime ir apie mokslą, ir apie technologijas. Galėsite išgirsti apie naujausius pasaulio ir Lietuvos mokslo pasiekimus, pavyzdžiui, apie naujausią vėžio gydymo terapiją“, – atskleidžia R. Maskoliūnas.

Atidarymo metu Vilniuje, kino centre „Forum Cinemas Vingis“, festivalio organizatoriai kvies žiūrėti dokumentinį filmą „Tolyn į kosmosą“ apie 1977 m. paleistus du kosminius zondus „Voyager“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Mokslo festivalio programa siekia atspindėti pasaulio mokslo ir visuomenės aktualijas, supažindinti su svarbiausiomis tendencijomis medicinoje, robotechnikoje, informacinėse technologijose ar socialiniuose moksluose“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje Lenkijos filosofė dr. Aleksandra Przegalinska-Skierkowska skaitys paskaitą „Kada dirbtinis intelektas pavys žmogų“. Lietuvos mokslų akademijoje bus organizuojamas seminaras „Mokslo komunikacija fake news epochoje“. Lietuvos mokslo premijos laureatas akad. Leonas Valkūnas kalbės apie mokslininkų mėginimus suprasti fotosintezę ir sukurti dirbtinį procesą, kuris visiems laikams išspręstų energijos deficito problemą. Kita šios premijos laureatė, menotyrininkė dr. Dalia Klajumienė pasakos kaip technologinės inovacijos keičia mūsų aplinką ir ugdo estetinius jausmus. Mokslo įtaigumą meninėmis priemonėmis sustiprins asmeninių žiūrovo patirčių spektaklis „X tavyje“.

LMA Vrublevskių biblioteka pakvies į neįprastą parodą, skirtą Bonos Sforcos ir Žygimanto Senojo vedybų 500 metų jubiliejui, kurioje sužinosite, ką XVI–XVII a. žmonės manė apie vedybas, kaip jos buvo organizuojamos, kokie teisės dokumentai reglamentavo dviejų žmonių sąjungą. Apie Jogailaičių vedybas ir dinastines santuokas vėlyvųjų Viduramžių Europoje pasakos istorikas akad. Rimvydas Petrauskas.

Programą Mokslo festivaliui parengė ir aukštųjų mokyklų tyrėjai bei studentai.

Daugiau informacijos apie renginius ir registracija į juos čia.

Pokalbis su festivalio dalyviais ir organizatoriais – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.