Naujienų srautas

Mokslas ir IT2018.08.24 20:10

Technologijų milžinai bandys koordinuoti kovą su dezinformacija

BNS 2018.08.24 20:10

Tokie technologijų sektoriaus milžinai kaip „Facebook“, „Google“ ar „Twitter“ penktadienį planuoja susitikti bei aptarti galimą veiksmų koordinavimą kovoje prieš užsienio agentų skleidžiamą dezinformaciją, skelbia žiniasklaida.

„BuzzFeed“ publikuotame straipsnyje, kuris remiamasi nutekėjusio laiško informacija, skelbiama, jog įmonės planuoja susitikti „Twitter“ būstinėje San Fransiske.

„Facebook“ kibernetinio saugumo vadovo Nathanielio Gleicherio sukviestame susitikime taip pat dalyvauti planuoja „Microsoft“, „Snapchat“ ir kelios kitos bendrovės.

„Kaip kai kuriems iš jūsų pastarosiomis savaitėmis užsiminiau, mes norime pratęsti ankstesnę diskusiją apie informaciją, rinkimų apsaugą bei mūsų pastangas kovojant su šiais iššūkiais“, – anot „BuzzFeed“ rašė N. Gleicheris.

Kiek anksčiau „Facebook“, „Google“, „Twitter“ ir „Microsoft“ užblokavo paskyras iš Rusijos ir Irano, kurios, anot įmonių, skleidė dezinformaciją su tikslu paveikti lapkričio mėnesio JAV Kongreso rinkimus.

„Facebook“ taip pat paskelbė panaikinusi daugiau nei 650 puslapių, grupių ir paskyrų, kurios buvo nustatytos kaip „paskyrų tinklas, kuris klaidino žmones dėl savo veiklos“.

„Twitter“ suspendavo 284 paskyras, kurios „vykdė koordinuotą manipuliaciją“ bei pridūrė, jog dauguma šių paskyrų buvo iš Irano.

Buvęs „Facebook“ saugumo vadovas Alexas Stamosas trečiadienį tinklaraštyje teigė, kad internetinėse platformose vis dar žioji didžiulės skylės, o technologijų milžinai tinkamai nekovoja su užsienio agentų įtaka rinkimams.

„Šios naujienos yra įrodymas, kad Rusija nebuvo sustabdyta, o Iranas seka jos pėdomis“, – tinklaraštyje „Lawfare“ rašė A. Stamosas.

„Jei Jungtinės Valstijos toliau eis šiuo keliu, jos rizikuos savo rinkimus paversti informacinio karo pasaulio čempionatu, kuriame JAV priešai ir sąjungininkai kovos dėl teisės įtvirtinti įvairius interesus amerikiečių elektorate“, – perspėjo ekspertas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi