Mokslas ir IT

2018.08.22 12:46

Nacionalinio vėžio instituto vadovui – apdovanojimas už pasiekimus medicinos srityje

LRT.lt2018.08.22 12:46

2018 m. spalio 11–13 dienomis vyksiančios konferencijos „Oxygenalia 2018″ metu Nacionalinio vėžio instituto direktoriui Feliksui Jankevičiui bus įteiktas apdovanojimas už mokslinius pasiekimus medicinos srityje.  Apdovanojimas teikiamas už viso gyvenimo pasiekimus ankstyvosios stadijos onkologinių ligų nustatymo ir gydymo tyrimų srityse, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Moksliniai pasiekimai šioje srityje padeda anksčiau diagnozuoti susirgimą, padidinti gydymo sėkmę, sumažinti mirtingumą nuo vėžio.

Prof. dr. (HP) F. Jankevičius jau du dešimtmečius tyrinėja molekulinę žymenų reikšmę diagnozuojant vieną klastingiausių ir sunkiausiai ankstyvosiose stadijose atpažįstamų onkologinių susirgimų – šlapimo pūslės ir prostatos vėžį. Taip pat šios ligos eigą ir gydymo rezultatus.

F. Jankevičius karjerą pradėjo nuo 1978 metų. Per šį laiką parengė daugiau nei 100 publikacijų įvairiuose medicininiuose leidiniuose, 39 publikacijos skaitmeninės duomenų bazės leidiniuose.

Kaip pasakoja Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto direktorius prof. habil. dr. Aivaras Kareiva, „Oxygenalia 2018″ yra tarpdisciplininis mokslinis renginys, kuris dedikuojamas VU Chemijos katedros įkūrėjo ir vieno iš chemijos dėstymo pradininkų VU prof. Andriaus Sniadeckio 250-ties gimimo metų jubiliejui.

Konferencijos metu ne tik bus apdovanoti iškiliausi mokslininkai, bet ir mokslininkai skaitys pranešimus apie mokslo ir pramonės pasiekimus deguonies ir deguonies junginių analizės, sintezės ir panaudojimo, vystymo tyrimus medicinoje, biologijoje, chemijoje, fizikoje bei medžiagotyroje. Visuomenė bus kviečiama į įvairius renginius.

Konferenciją organizuoja Adomo Mickevičiaus universitetas Poznanėje, Jogailaičių universitetas Krokuvoje, Vilniaus universitetas, Fizinių ir technologijos mokslų centras, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos ir Lenkijos mokslų akademijos, Lenkijos institutas Vilniuje bei A. Sniadeckio, K. Olševskio ir Z. Vrublevskio draugija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.