Mokslas ir IT

2018.08.22 10:50

Ekonomikos srities mokslininkai kviečiami teikti paraiškas premijoms gauti

LRT.lt 2018.08.22 10:50

Lietuvos bankas kviečia ekonomikos srities mokslininkus teikti paraiškas gauti V. Jurgučio premiją ir Lietuvos banko premiją už ekonomikos srities disertaciją – už atrinktus mokslo darbus bus skiriama atitinkamai 10 tūkst. ir 5 tūkst. eurų premijos. Paraiškas mokslininkai gali teikti jau dabar.

„Pernai atnaujinus šių premijų skyrimo nuostatus, suteikiant daugiau galimybių į jas pretenduoti visiems su Lietuva susijusiems mokslininkams, sulaukėme rekordiškai daug jaunųjų lietuvių mokslininkų darbų iš įvairių pasaulio universitetų, taip pat ir rimtų į prestižinius mokslo žurnalus priimtų publikuoti mokslo darbų. Šiemet tikimės dar aktyvesnio mokslininkų įsitraukimo“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Mokslininkai paraiškas gali teikti lietuvių arba anglų kalbomis. Pateiktus darbus vertina specialiai tam suburta komisija, kurią sudaro Lietuvos banko, Vilniaus universiteto ir Kauno technologijos universiteto atstovai, rašoma pranešime žiniasklaidai.  

Praėjusiais metais mokslininkai pateikė net 14 paraiškų gauti Lietuvos banko premiją už ekonomikos mokslo disertaciją. Šią premiją komisija pasiūlė skirti Artūrui Juodžiui už darbą „Essays in panel data modelling“ (liet. Apie panelinių duomenų modelius) dėl aukšto lygio publikacijų disertacijos pagrindu bei reikšmingo ir plataus siūlomo modelio pritaikymo ekonomikos ir finansų srityse.

Gauti V. Jurgučio premiją pernai buvo pateikti šeši ekonomikos mokslo darbai. Komisija premiją pasiūlė skirti kolektyviniam Agnės Kajackaitės, Uri Gneezy ir Joel Sobel darbui „Lying Aversion and the Size of the Lie“ (liet. Melo vengimas ir melo dydis) dėl jo originalumo ir kokybės. Šis straipsnis taip pat buvo priimtas skelbti ir į prestižinį mokslo žurnalą „American Economic Review“.

Lietuvos banko Vlado Jurgučio premija įamžina akademiko profesoriaus Vlado Jurgučio, pirmojo Lietuvos banko valdytojo, nuopelnus nacionalinei bankininkystei. Jos dydis – 10 tūkst. eurų. Lietuvos banko premija už ekonomikos srities disertaciją skiriama siekiant apdovanoti geriausių ekonomikos arba su ja susijusių sričių disertacijų, apgintų per paskutinius dvejus metus iki einamųjų metų rugpjūčio 1 d., autorius. Jos dydis – 5 tūkst. eurų.

Paraiškų premijoms gauti terminą numatyta nustatyti iki rugsėjo 30 d.