Mokslas ir IT

2018.08.19 20:29

Rusija suėmė kosmoso korporacijos aukšto rango pareigūną

BNS2018.08.19 20:29

Rusijos tyrimų komitetas sekmadienį paskelbė sulaikęs sukčiavimu įtariamą kosmoso korporacijos vadovo pavaduotoją.

Tyrimų komitetas skelbia, kad valstybinės įmonės „RKK Energija“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Beloborodovas buvo suimtas kartu su dviem savo pavaldiniais. Komiteto pranešime nurodoma, kad sulaikytieji kaltinami bandymu sukčiauti, bet daugiau informacijos neskelbiama.

„RKK Energija“ gamina „Sojuz“ įgulos kapsules bei krovininius erdvėlaivius „Progres“, kuriais į Tarptautinę kosminę stotį gabenama įgula ir atsargos.

Pastaraisiais metais Rusijos kosmoso programa liūdnai pagarsėjo dėl daugybės nepavykusių paleidimų bei kitų problemų, kurios sumažino šalies nišą tarptautinėje komercinių palydovų paleidimo rinkoje.

Siekdamas išspręsti šias problemas, Kremlius ėmėsi keisti kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovus.

Anot Rusijos tyrimų komiteto, su tyrėjais aktyviai bendradarbiauja Rusijos žvalgybos tarnyba.

Rusų žiniasklaida pranešė, kad liepos pabaigoje FSB keletą kartų apieškojo su Rusijos kosmoso industrija susijusias įstaigas, vykdydama tyrimą dėl išdavystės.

Žvalgyba vykdė paieškas Centriniame mašinų kūrimo tyrimų institute ir suėmė vieną iš jo darbuotojų Viktorą Kudriavtsevą.

Anot Rusijos dienraščio „Kommersant“, keliolika Rusijos kosmoso industrijoje dirbančių asmenų yra įtariami siuntę slaptą informaciją apie viršgarsines šalies raketas Vakarų pareigūnams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt