Naujienų srautas

Mokslas ir IT2018.08.17 13:21

Iš pasaulinės geomokslų olimpiados lietuviai parsiveža bronzą

LRT.lt 2018.08.17 13:21

Iš pasaulinės geomokslų olimpiados lietuviai parsiveža bronzą. Rugpjūčio 16 dieną Tarptautinėje geomokslų olimpiados bronzos medaliais buvo apdovanoti kauniečiai Gabrielė Tijūnaitytė, Markas Černiauskas ir Tomas Kvietkauskas, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Šiemet Tailande dėl čempionų titulo rungėsi moksleiviai iš Turkijos, Kinijos, Izraelio, Rusijos, Pakistano, Kanados, Tailando, Ispanijos, Vokietijos, Šri Lankos, Kambodžos, Brazilijos, Austrijos, Portugalijos.

Kaip pasakoja M. Černiauskas, olimpiados užduočių sudarytojais pateikė nemažai staigmenų. Dalyviams teko atlikti daug įdomaus tipo užduočių, kokių anksčiau nebuvo tekę matyti ar spręsti. „Buvo labai daug ir įvairių užduočių. Iki aukso medalio laimėjimo trūko praktinių žinių“, – priduria G. Tijūnaitytė.

Kaip skelbia olimpiados organizatoriai, dalyviai šiemet turėjo pademonstruoti savo žinias apie žemės mokslus, įskaitant geologiją, geografiją, metereologiją, astronomiją ir kitus. Moksleiviams teko atlikti ir praktines užduotis.

Kiekviena valstybė delegavo po keturis moksleivius ir du jų kuratorius.

Lietuvai atstovavo Gabrielė Tijūnaitytė, Miglė Šarpilo, kuriai iki laimėjimo pritrūko vos kelių taškų, Markas Černiauskas ir Tomas Kvietkauskas, taip pat Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto prodekanas dr. Ramūnas Skaudžius ir dokt. Vaida Kirkliauskaitė.

Pirmą kartą geomokslų olimpiada surengta 2003 m. Pietų Korėjos gamtos mokslininkų draugijos iniciatyva. Lietuva šioje olimpiadoje dalyvauja pirmą kartą.

Nuo tada ji kasmet organizuojama Kančanaburis provincijoje, esančioje maždaug 123 km į vakarus nuo Tailando sostinės Bankoko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą