Mokslas ir IT

2018.07.24 14:07

Visagaliai telefonai: į juos tuoj perkelsime savo pasus

Šių laikų mobilieji telefonai, ko gero, mus pažįsta geriau, nei mes patys, su išmaniaisiais įrenginiais galime atlikti daugybę veiksmų – jie jau tapo mūsų piniginėmis, o, anot ekspertų, netrukus į juos perkelsime ir savo tapatybės dokumentus, be to, šie įrenginiai ateis ir į tokias sritis kaip medicina.

„Netrukus, manau, į mobilųjį perkelsime savo pasą, vairuotojo teises. Mobilusis telefonas–piniginė jau turbūt ne naujiena, bet ta piniginė ateityje galės padaryti viską, nereikės jokių tarpinių prietaisų. Mobilus prietaisas pakeis ir mažmeninę prekybą“, – LRT teigia mažmeninės prekybos ekspertas Arūnas Vizickas.

Jis pažymi, kad padedami mobiliųjų telefonų gamintojai galės tiesiogiai bendrauti su klientais, be to, keisis net apibrėžimas, kas yra parduotuvės.

„Galbūt nereikės net persirengimo kambarių. Viską darysime namuose – pasimatuosime, išnagrinėsime, kas netiks, ir išsiųsime atgal“, – sako ekspertas.

Anot A. Vizicko, mobilieji įrenginiai skverbiasi ir į tokias sritis kaip medicina, jie taip pat bus vis dažniau naudojami ten, kur reikia pirminių konsultacijų.

Tiesa, anot pašnekovo, šalia teigiamų dalykų neišvengiamai susiduriame ir su trūkumais – priklausomybe nuo išmaniųjų įrenginių, atotrūkiu nuo gyvo bendravimo su žmonėmis, problemomis dėl asmens duomenų saugumo.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.