Mokslas ir IT

2018.07.20 12:51

Mokslininkai atrado naują žuvų rūšį: aptinkama tik Baltijos jūroje

DELFI.lt2018.07.20 12:51

Esame įpratę manyti, kad Baltijos jūroje negyvena jokios įspūdingesnės žuvų rūšys, todėl meškeriotojai savo gyvenimo laimikių dažnai traukia ieškoti kitur. Tačiau dabar galėsime didžiuotis ir vien tik Baltijos jūrai būdinga žuvų rūšimi. Apie tai skelbiama mokslo naujienų portale sci-news.com.

Baltijos plekšne pavadinta žuvis tapo pirmąja mokslininkams žinoma tik Baltijos jūroje gyvenančia žuvimi. Apie šią žuvį buvo žinoma ir anksčiau, tačiau dėl didelio panašumo į europietišką plekšnę, šios dvi rūšys nebuvo atskirtos. Plika akimi jų atskirti neįmanoma, tačiau mokslininkai pastebėjo skirtingus žuvų įpročius. Europietiškosios plekšnės dauginasi paskleisdamos laisvai plaukiojančius kiaušinėlius atviroje jūroje, o tuo tarpu jų baltiškosios giminaitės išleidžia skęstančius kiaušinėlius ant jūros dugno, šalia krantų.

„Faktas, kad Europos vandenyse, o ypač Baltijos jūroje, nepasižyminčia žuvų įvairove, po daugiau nei šimtmetį trukusių mokslinių tyrimų, buvo atrasta nauja rūšis, daro šį atradimą reikšmingu pasiekimu,“ – pasakojo tyrimo vadovas, Helsinkio universiteto dėstytojas, dr. Paolo Momigliano.

Baltiškoji plekšnė, kaip ir europietiškoji plekšnė, gali būti maždaug 20–25 cm ilgio, plokščio kūno. Kūno dalis, kurioje yra plekšnės akys, yra tamsiai rudos, pilkos ir alyvų spalvos, su netvarkingai išsidėsčiusiomis raudonomis dėmelėmis. Akloji plekšnės dalis balta. Plekšnės neršia balandžio–birželio mėnesiais, vandeniui pasiekus 8 laipsnių Celsijaus temperatūrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.